Albin Kurti duhet të dorëzohet

Shkruan: Andi Bushati Edhe pas dështimit të takimit të fundit, zërat që i kërkojnë Albin Kurtit, një sakrificë të ekstreme për formimin e qeverisë, po...

Dy pyetje publike për Selën, Kasamin dhe Gashin!

Shkruan: Naser Pajaziti Ziadin Sela, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi gjenden në momentet e rëndësishme të karrierave të tyre politike. Pritjet dhe taktizimet për koalicionimin...

Duhet kritikuar ashpër Selën, Bilallin e Gashin derisa të bashkohen

Shkruan: Sulejman Mehazi Gjatë Zgjedhjeve Parlamentare të 2016, poashtu edhe gjatë Zgjedhjeve Lokale të 2017, aq e hapëm shpellën e gojës sa që u...

Pa lista të hapura nuk ka zgjedhje të lira dhe demokratike

Abdulla Mehmeti Pse disa parti politike dhe politikanë shqiptarë janë kundër sistemit zgjedhor me lista të hapura? Që ta dëshmojnë se janë pjesë e...

Lavdëruar qofshin hajdutët!

Arbër Çeliku A ende ka budallenj Që komandantit shiritin e kuq në pantallona ia qepin?! Sado që ai të ëndërrojë përpiqet Nuk ju mban dot juve...

Skandal! – Dokumenti për copëtimin e Kosovës u përgatit nga Baton Haxhiu

Skandal! -Dokumenti për copëtimin e Kosovës u përgatit nga Baton Haxhiu, këshilltar i Ramës dhe mik i Thaçit! – Nga: Nehat Shaqiri. Gazeta: Bota Sot,...

Shkrimi që po bën xhiron e rrjetit/ “Mirupafshim Shqipëri”!

Silvana Begaj ishte thuajse krejt e panjohur deri pak muaj më parë, kur disa shkrime të saj për projektin “Shqipëria Tjetër”, bënë xhiron e...

Djallëzia e lojës politike LSDM- VMRO me shqiptarët!

Në garën për zgjedhjet parlamentare të 12 prillit, partitë sllavo-maqedone si SDSM-ja dhe VMRO-ja, po i joshin partiçkat tona se cila nga ato do...

Ndryshimi i shumëpritur po vjen më 12 prill

Afan Elezi Rinia intelektuale nuk e lejon që të qeveriset ashtu siç jemi qeverisur deri tani, e as që do lejojmë të na devijojnë nga...

Pollozhani: Ky është mashtrimi I radhës i BDI

Shpëtim Pollozhani MASHTRIMI I RRADHËS BDI e ,,kushtëzoi” votimin e anulimit të Ligjit për Llstrim me sjelljen e Ligjit për çdëmtim të ish të burgosurve politikë...

Opinione