Drejt finalizimit plani për masa restriktive të reja për rajonet me përkeqësim të situatës...

Javën tjetër duhet të finalizohet plani për vendosjen eventuale të masave restriktive për rajonet ku ka përkeqësim të situatës epidemiologjike me koronavirus. Ministri i shëndetësisë,...

Kryetari i një dege të VMRO-DPMNE-së arrestohet traktorin plot me dru të vjedhur

Policia gjatë vikendit e ka arrestuar Oliver Risteskin, kryetar i Komitetit të VMRO-DPMNE-së nga Mogilla, i cili sipas buletinit policor, bashkë me persona tjerë...

Djegia e flamurit bullgar në Vevçan, hetohen tre persona

Katër persona janë thirrur në polici, për shkak të ngjarjeve në Vevçan gjatë karnavalit. Tre prej tyre u identifikuan si pjesëmarrës në djegien e...

6 viktima, 159 raste të reja me Covid-19 dhe 75 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 1733 teste të realizuara, 159 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, informoi Ministria...

Filipçe: T’i mbrojmë të gjithë ata që shkojnë në punë për t’i siguruar nevojat...

Apel deri te qytetarët që të mbajnë pajisje mbrojtëse nëse dyshojnë se janë të sëmurë kur shkojnë në dyqane, farmaci, banka .. .drejtoi dje...

Temperatura në të gjithë vendin nën zero, minus 14 gradë në Berovë

Temperatura e mëngjesit në të gjithë vendin është nën zero. Më ftohtë është në Berovë ku janë matur -14 gradë. Sipas Entit Hidrometeorologjik më...

Për mosmbajtje të maskës, 121 gjoba në rajonin e Tetovës

Fundjava që kaloi në zonën e Tetovës për mosmbajtjen e maskës ​ mbrojtëse kundër koronavirusit janë gjobitur 121 persona, njoftojnë nga policia e Tetovës. “Në...

Moti nesër kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti nesër do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga...

A ka pasur lidhje Trajko Veljanovski me rastin “Monstra”? Ja çka thotë Fatime Fetai!...

Gjatë fjalës përfundimtare, që po zgjat tani gati një orë, prokurorja e rastit “Monstra” Fatime Fetai ka folur edhe lidhur me informacionet në opinion...

Zaev: Gjatë javës tjetër do të kemi qeveri funksionale

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev si mandatar për formimin e qeverisë së re, sot dorëzoi në Kuvend propozimin për përbërjen dhe programin e Qeverisë...