Marrëveshja për kufirin Llojan-Miratoc, kaloi në komisionin amë

Në Komisionin parlamentar për Politikë të Jashtme, unanimisht kaloi Propozim-ligji për ratifikimin e Marrëveshjes mes qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë për hapjen...

Zaev: Më intereson se si Apeli e mori vendimin për Mijallkovin

Përveç opinionit, edhe kryeministri thotë që pret sqarim të hollësishëm nga Gjykata e Apelit-Shkup për shfuqizimin e aktvendimit me burg për Sasho Mijallkovin dhe...

LSDM e para, VMRO e dyta, BDI e treta sipas sondazhit të ri (FOTO)

Qytetarët më së shumti kanë besim tek Zoran Zaev, sipas një ankete të Qendrës Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar. Me realizmin e kësaj ankete 16.5% e...

Aksident trafiku në autostradën Tetovë-Gostivar, dy të plagosur rëndë

Para gjysmë ore në autostradën Tetove-Gostivar, në kilometrin 14, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku mes dy makinave. Sipas informatave të para jozyrtare...

Kuvendi para kohe do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim në NATO

Qeveria në seancën e saj të rregullt të mbajtur të shtunën e konfirmoi tekstin e Propozim-ligjit për ratifikimin e Marrëveshjes Veriatlantike, të nënshkruar në...

Minishengeni: Zijadin Sela kundër, Ali Ahmeti në një vijë me Ramën e Vuçiqin!

Krijimi i të ashtuquajturit “Mini Shengen” ballkanik, ka shkaktuar ndarje në kampin politik shqiptar në Maqedoni. Deri sa kryetarii BDI-së, Ali Ahmeti rreshtohet në...

Ja kush i shpërthen gomat e veturave të mërgimtarëve shqiptarë në Serbi

Së fundmi jane shtuar persona te cilet demtojne veturat e mergimtareve shqiptare qe kthehen ne diaspore, ne vendkalimet neper serbi. Nje lexues ne redaksine tone...

Filipçe: Me rritjen e pagave do të përfshihet edhe personeli teknik

Rritje të re të pagës në të cilën do të përfshihet edhe personeli ndihmës teknik paralajmëroi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Nga muaji ...

BDI: Fraksioni i PDSH-së shpif, Taravari paturpësisht implikon Tiranën dhe Prishtinën

Bashkimi Demokratik për Integrim konsideron që çdo paraqitje publike e fraksionit të PDSH-së së Menduh Thaçit, LR PDSH-së, dhe eksponentëve të saj, zbardh drojën...

VMRO: LSDM po tenton t’i pengojë ministrat dhe zëvendësministrat teknik

VMRO-DPMNE, përmes një komunikate me shkrim akuzon LSDM-në për keqpërdorime dhe paaftësi nëpër institucione. Nga kjo parti theksojnë se LSDM po pengon ministrin...