Problemet e KOM, Spasovski: Do të fillojë një dialog dinamik

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski në pres konferencën e sotme për shtyp tha se në takimin që ka pasur me me Patriarkun Ekumenik z.z....

Konfirmohet vendimi për fillimin e bisedimeve për anëtarësim të RMV-së në BE

Krerët e shteteve dhe qeverive të Bashkimit Evropian e kanë konfirmuar vendimin e marrë të martën për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë...

Në Universitetin e Tetovës u përurua “Blloku” i Prof. Dr. Isuf Kalos

Në Universitetin e Tetovës, përkatësisht në Fakultetin e Shkencave të Mjekësisë, mjeku i njohur nga Republika e Shqipërisë, Prof. Dr. Isuf Kalo e...

Tragjedia në Rramanli, shqyrtohet kurimi jashtë shtetit për tre të mbijetuarit

Ndërroi jetë edhe personi i shtatë nga shpërthimi i bombolës së gazit që ndodhi 12 ditë më parë në Rramanli të Kumanovës. 55 vjeçari...

Kim Mehmeti: Nga goja e kryetarit të PDSH-së zbrazet ‘gropa septike’ e BDI-së!

Shkruan: Kim Mehmeti "E kam përsëritur disa here: BDI-ja e PDSH-ja me asgjë nuk dallojnë nga njëra tjetra. Ato janë si motra të një gjaku,...

Kushti i VMRO-së nuk pëlqehet nga partitë shqiptare

Partitë politike shqiptare në këtë fazë nuk e pranojnë si të mirëqënë deklaratën e kreut të VMRO-DPMNE-së i cili në njëfarë forme paralajmëroi kushtëzimin...

Arrestohet shtetasi i Maqedonisë në Gjermani, është i dënuar me 32 vite burg (EMRI)

Policia e Gjermanisë në Hamburg ka arrestuar 37 vjeçarin Bozhidar Ristov, i cili nga policia e Maqedonisë kërkohej për të vuajtur dënimin me burg...

Dr. Liman Avdiu – këshilltar personal i Afrim Gashit për politikë të jashtme

Sot kryetari Afrim Gashi e mirëpriti në zyrat e Alternativa-s Dr.Liman Avdiun, i cili prej sot do jetë këshilltar i tij personal për politikë...

Sllovenia largon nga tregu ajvarin e prodhuar në Maqedoni, për shkak të substancave të...

Drejtoria për Sigurinë e Ushqimit në Slloveni nga zinxhiri i marketeve ‘Shpar’, është njoftuar se e largojnë nga shitja ajvarin e prodhuar në Maqedoninë...

ITS ofron zgjidhje për mbeturinat, Qeveria dhe Komuna e Tetovës nuk kanë përgjigje

Problemi i mbeturinave mund të zgjidhet brenda dy viteve në rajonin e Pollogut, por mungon vullneti politik dhe qasja serioze e pushtetit qendror dhe...