Deri më 31 gusht vazhdon ndalesa për hyrje në Greqi për shtetasit e vendeve...

Ndalesa për hyrje në Greqi për shtetasit e vendeve të treta është vazhduar deri më 31 gusht të vitit 2020, në pajtim me vendimin...

Ndotja e ajrit do të vazhdojë edhe këtë vit

100 ditët e para të Ministrisë së Ekologjisë nuk do të regjistrojnë asgjë të re, krahasuar edhe me periudhën e mëparshme, nën drejtimin e...

Dy të vdekur dhe 108 raste të reja me COVID19

13076 qytetarë janë prekur nga virusi korona që nga fillimi i pandemisë, përfshirë këtu edhe 108 personat që kanë rezultuar pozitiv gjatë 24 orëve...

5 raste të reja me virus, asnjë viktimë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1749 teste, ndërkohë që janë regjistruar 5 raste të reja të të...

Aksident fatal në rrugën Manastir-Resnjë, humb jetën një 50-vjeçar nga Ohri

Një banorë i Ohrit ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Manastir-Resnjë, përcjell TV21. Nga SPB-Manastir...

Ngjarje tragjike në Ramanli të Kumanovës, 3 të vdekur e 6 të plagosur nga...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Ramanli të Kumanovës. Siç mëson gazeta LAJM, nga zjarri që ka rënë në...

Filipçe: Të premten arrijnë edhe mbi 38 mijë vaksina AstraZeneca

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe me anë të një postimi në fejsbuk ka njoftuar se këtë të premte do të arrijnë edhe 38.400 vaksina...

Komandantët e UÇK-së që u vranë në Maqedoni pas konfliktit të 2001

Në Maqedoni pas konfliktit të vitit 2001 janë vrarë emra të njohur të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), ku disa prej tyre ende janë mister...

Spanja do të deponojë protokollin për Shkupin në Uashington

Autoritetet shtetërore kanë mirëpritur ratifikimin në Spanjë të protokollit të Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në NATO. Një ditë më parë, parlamenti spanjoll ratifikoi...

Organizatorët e protestës shqiptare i reagojnë Çavkovit: Ne bëmë protesta paqësore!

Ish Ministri i brendshëm dhe drejtor i Byrosë për siguri publike, Mitko Çavkov ka dëshmuar në seancën gjyqësore për ngjarjet e 27 prillit 2017...