Katër çajra që ju ndihmojnë me tretjen dhe dhimbjet e stomakut

Lista e pijeve dhe ushqimeve që duhen shmangur në të mirë të sistemit tretës është e gjatë. Gumëzhimat e stomakut, dhimbjet e kontraktimet janë...

”Tanku i Librave”, tanku që lufton injorancën

Libri është çelësi më i mirë drejt një jetë të suksesshme dhe drejt një formimi të larte intelektual. Libri konsiderohet të jetë miku më i...

Kjo ndodhi në Kosovë: E stolis Golf 2-shin sikur bredhin e Vitit të Ri

Tashmë kur janë afruar festat e Vitit të Ri, dhe gjithçka po fillon të marrë pamje festive, një kosovar është kujdesur që këtë ta...

Çifti seks në ballkon në Tiranë, rënkimet shqetësuan banorët e lagjes

Një çift të rinjsh në Tiranë kanë shfrenuar fantazinë, duke vendosur të kryejnë marrëdhënie seksuale në ballkonin e shtepisë. Episodi ndodhi në lagjen “5 Maji”...

Prekëse: Djali tallet nga shokët, i lutet nënës ta vrasë

Yarraka Bayles,nga Brisbane e Australisë, iu kërkoi prindërve të klasorëve të të birit të tij që të edukojnë më mirë fëmijët e tyre, duke...

Nga i pastrehë në milioner, historia e një emigranti, sot mbret i picave

Hakki Akdeniz mbërriti në Nju Jork shumë vite më parë. Dikur i pastrehë tashmë një milioner, 39 vjeçari nuk harron të kthehet në rrugë...

Shtatë këshillat për largim të akneve dhe problemeve tjera të lëkurës

Statistikat tregojnë se 95% e të gjithë njerëzve në planetin tonë vuajnë nga aknet një herë në jetën e tyre. Aknet dhe problemet e tjera...

Shitet në ankand për 40 mijë euro një fuoristradë e Çausheskut

Një fuoristradë 4X4, i prodhuar në Rumani dhe që i përkiste Nicolae Çausheskut u shit sot në ankand për 40 000 euro, 30 vjet...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani dy vezë çdo ditë

Në këtë artikull do gjeni disa përfitime që merr trupi i njeriut nga vezët e pulës, raporton “Bright Side”. Shikimi juaj ruhet për shkak se...

Ky person mban si kafshë shtëpiake një deve të cilën e merr me vete...

Ky njeri e merr devenë e tij në dyqan lokal. Jeffrey devja 600 kilogram, ka ecur në raftet e dyqanit për kafshë. Në Muskefon, Michigan...