Ja përse gratë e moshuara duhet t’i shmangen sheqerit dhe bukës

Një studim i kohëve të fundit, i realizuar me më shumë se 50,000 gra, mosha mesatare e së cilave ishte 60 vjeç, zbuloi se...

Fotot epike që tregojnë se sa shumë ‘vuajnë’ njerëzit e shkurtër

Të jesh shtatshkurtër nuk është aspak komode. Kjo iu detyron të përballeni me situata të sikletshme, duke nisur nga pamundësia për të arritur gjërat nga...

Skanuesi i ri i kancerit mund të parashikojë rritjen e tumorit në tru

Testi i ri do t’i lejojë specialistët të përshtatin trajtimet për pacientët me kancer të trurit, të cilat mund të rrisin shkallën e mbijetesës. Duke...

Ende nuk ka përgjigje se kush është fajtor për zjarrin në spitalin modular në...

Kanë kaluar 3 muaj dhe ende nuk ka përgjigje se kush e ka fajin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë ku humbën jetën...

Gruaja del e zhveshur në mes të rrugës

Një ngjarje e pazakontë u regjistrua mbrëmjen e së shtunës në një zonë në Selanik të Greqisë. Një grua doli e zhveshur në mes të...

Pse na kërkoni dhe nuk na njihni

“Pse duhet të punojmë me frikën e ngacmimit, abuzimit si dhe injorimit nga shoqëria. Pse na kërkoni dhe nuk na njihni. Ne kemi zgjedhur këtë...

Disa mësime rreth dashurisë që nuk i dëgjoni nga askush

Por, jo çdo kush është lindur me që bënë që dashuria të zgjatë shumë. Dhe kështu është gjatë moshës tonë të re, e zakonisht...

Gruaja më e shkurtër në botë, vetëm 62 cm

Jyoti Amge më 16 dhjetor 2011 ka hyrë në rekordet Guinness si gruaja më e shkurtër në botë, ajo është vetëm 62,8 centimetra e...

Çfarë i bën koronavirusi trupit të njeriut

Për shumicën e njerëzve të infektuar, virusi Covid-19 shkakton simptoma të ngjashme me ato të gripit të zakonshmë. Koronavirusi futet në organizmin e njeriut...

Mjekët tregojnë përse nuk duhet të hani banane në mëngjes

Ngrënia e një banane në mëngjes, nuk është ideja më e mirë, sipas mjekëve. Eksperti ushqyes, Dr. Daryl Gioffre, ka dhënë disa lajme të këqija...