Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim...

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin,...

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninsë e Veriut do të jetë mot me reshje të shiut, ndërsa në male me borë . Temperaturat minimale do të...

Seanca për Ligjin për PP nesër në ora 11, konvokohen seanca për shkarkim të...

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot informoi se janë caktuar dy seanca kuvendore, edhe atë për shkarkim të një anëtari të Qeverisë (Rashella Mizrahi)...

LSDM paralajmëron formim të qeverisë pa BDI-në dhe shtyrje të zgjedhjeve

Sekretari I përgjithshëm i LSDM-së, Lupço Nikollovski ka paralajmeruar mundesine për formim të një shumice te re parlamentare. Përmes Facebookut, Nikollovski shkruan se në...

Shtetas i parë i Maqedonisë së Veriut me korona virus, MPJ konfirmon: Është hospitalizuar...

Janë konfirmuar simptomat e korona virusit te një nga 3 shtetasit e Maqedonisë që gjenden në Anijen “Dajmond Princes” në portin e qytetit japonez,...

Spasovski, i ashpër me ministrat që s’e respektojnë Marrëveshjen për emrin

Kërkesa e kryeministrit maqedonas, Oliver Spasovski, për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, ka shkaktuar tensione të reja politike vetëm...

Partitë shqiptare në Maqedoni kërkojnë shkarkimin e Ambasadorit të Kosovës, Gjergj Dedaj

Partitë opozitare shqiptare në Maqedoni të Veriut kërkojnë shkarkimin e Ambasadorit të Kosovës, Gjergj Dedaj. Kjo pasi që gjatë ditës kur u votua Protokolli për...

VOX POP: Kush e afroi vendin me NATO-n? Ja si përgjigjen qytetarët e anketuar...

Maqedonia e Veriut së shpejti pritet të bëhet vendi i 30-të anëtar i NATO-s. Pas miratimit të parakohshëm të Protokollit në Kuvendin e Shkupit...

Shënohet viktima e parë nga gripi

Në Maqedoninë e Veriut është shënuar viktima e parë nga gripi sezonal për vitin 2020. Një 14-vjeçare mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e...

Aziri: Gjergj Dedaj po përçan shqiptarët, duhet të shkarkohet

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, ka kritikuar ashpër veprimin e ambasadorit të Kosovës në Shkup, Gjergj Dedaj, i cili uroi ratifikimin e...