I jepet lamtumira e fundit komandant “Capit”, bashkëluftëtarët e kujtojnë me krenari (Video)

Artan Haruni, po i pranon ngushëllimet nga bashkëluftëtarët e babait të tij Muzafer Haruni nga Shkupi, i njohur në Ushtrinë Çlirimtare Kombëtare me nofkën...

Protestë para MPB-së, policët përplasen me njëri-tjetrin për sindikatën

Dhjetëra policë protestuan para godinës së MPB-së në Shkup. Jo si rëndomë që protestojnë për të drejtat e tyre, tani revoltën e shprehin ndaj...

Spasovski: Fund keqpërdorimeve, raportet edhe në formë elektronike

Me vendosjen e raporteve policore në një data bazë elektronike, Ministria e Punëve të Brendshme do të përpiqet në ngushtoj mundësinë e keqpërdorimeve gjatë...

Kuvendi i kthehet normalitetit

Një ditë para takimit të liderëve, Kuvendi i kthehet normalitetit. Deputetët filluan të diskutojnë dhe të votojnë miratimin e ligjeve, të cilat, siç thonë...

Shekerisnka: Nesër liderët do të flasin për Qeverinë Teknike

Edhe përkundër asaj se kryeministri, Zoran Zaev deri tani ka përmendur shumë arsye pse sipas tij mund të shtyhen zgjedhjet ministrja e mbrojtjes, Radmilla...

“Kryeministri teknik”, mblidhet sot pasdite kryesia e LSDM-së

LSDM-ja do të mbledhë kryesinë qendrore të partisë duke filluar nga ora 18 për të diskutuar emrin e kryeministrit teknik që duhet të marrë...

Zaev: Si kryeministër në largim lë amanet reformat në arsim

“Si Qeveri dhe unë si kryeministër i cili së shpejti do të braktis funksionin lë amanet që deri në prill siç u dakorduam ta...

Nga 3 vite burg per ish – drejtorin e Elem dhe dy te akuzuarit...

Të akuzuarit ish – drejtori i ASH Elem Dejan Boshkovski, Metodija Stojmenov, Nenad Gjorgjovski, në rastin “Tarifa”, gjykata i dënoi me nga 3 vite...

Nga 1 janari rriten për 10% pagat e punonjësve të arsimit

Të paktën 32 mijë punonjës të arsimit dhe shkencës nga 1 janari do të kenë rroga më të larta për 10 për qind, shkruan...

Përpjekje kundër shtyrjes së afatit të zgjedhjeve

Kryeministri i Zoran Zaev nesër në orën 17:00 në selinë e Qeverisë do të realizojë takim me liderin e opozitës, Hristian Mickoski. Sipas burimeve...