OBSH: Temperaturat e ulta nuk e “vrasin” virusin

Moti i ftohtë dhe dëbora nuk mund ta “vrasin” koronavirusin. Organizata Botërore e Shëndetësisë e mohon mitin se temperaturat e ulëta do ta shkaktonin...

Filipçe: Prej sot edhe 14 qendra për testim për koronavirusi

“Mbrëmë ka nderuar jetë pacienti i moshës 63 vjeçe nga Dibra, të cilit mbrëmë iu keqësua gjendja shëndetësore. Pacientët të cilët paraprakisht kanë pasur...

Virusi korona, Çulev paralajmëron masa të reja

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev sot njoftoi se do të propozojë masa shtesë kundër përhapjes së pandemisë së virusit korona. Ai theksoi...

Edhe 22 persona të tjerë të infektuar me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 22 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas qyteteve: Shkup-15, Dibër...

BE vendos hapjen e negociatave me Maqedoninë e veriut dhe Shqipërinë

Bashkimi Evropian mund të fillojë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një projektvendimi të 27 vendeve anëtare të bllokut të...

Lajm i Fundit: Ndërron jetë në Shkup viktima e dytë në Maqedoni nga Koronavirusi

Një 63 vjeçar është apcienti i dytë në Maqedoni që ka ndërruar jetë nga Koronavirusi, njofton Ministria e Shëndetësië. Bëhet fjalë për një burrë...

Fiipçe: Masat i marrim që të shpëtojmë jetë, shpresoj se vetëdija po zgjohet te...

Koronavirusi është rrezik i vërtetë, secili prej nesh bart përgjegjësi të madhe në këtë luftë. Sinqerisht shpresoj se vetëdija po zgjohet te të gjithë...

Ushtria sot merr në administrim objektet me interes shtetëror

Sot në orën 15:00 si pasojë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19, Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të merr...

Përfundoi afati për paraqitjen e qytetarëve të Maqedonisë së veriut të cilët duan të...

Përfundoi afati në të cilin qytetarët e Maqedonisë së Veriut të bllokuar në hapësirat ndërkufitare ose në aeroporte kanë mundur të paraqiten në përfaqësitë...

Arrestohen dy persona në kufirin Maqedoni – Kosovë

Alsat mëson se policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët janë hasur duke kaluar kufirin Maqedoni – Kosovë në mënyrë ilegale....