ASHAM: Piku i Kovid-19 në fillim të majit me 1.100 të infektuar

Kryetari i ASHAM-it, Ljupço Kocarev informoi se së bashku me mr. Petar Jovanovski kanë studiuar model përmes të cilit e kanë fituar pothuajse pasqyrën...

FMN ndau 175, 5 milionë euro për Maqedoninë e Veriut

Fondi Momentar Ndërkombëtar i ka ndarë Maqedonisë së veriut 176.5 miljon euro me kushte të volitshme, me shkallë interesi 1.05% dhe afat për pagesë...

Lëshimi i personave nga karantina shtetërore fillon nesër

Të dielën nisë largimi nga karantina shtetërore i dhjetëra shtetasve të cilët kanë plotësuar kushtin dy javorë të karantinimit. Nga Qeveria njoftojnë se qytetarët...

Qeveria miraton dekretin për pagë minimale për funksionarët shtetërorë

Qeveria e miratoi Dekretin për ndarjen e pagës minimale prej 14.500 denarë për muajin prill dhe maj për të gjithë ministrat, deputetët, gjykatësit, prokurorët,...

Covid-19, dy viktima dhe 49 raste të reja në Maqedoni

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 586 testeve të realizuara, 49 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i...

Gjendja e sigurisë është stabile në rajonin e Dibrës dhe Qendër Zhupës

Është stabile gjendja e sigurisë në rajonin e Komunës Dibër dhe Qendër Zhupë, ku është shpallur gjendja e krizës. Nuk janë regjistruar tubime të...

Shkup, policia kap hajdutin gjatë orës policore

Dje në ora 16:35 gjatë ndalesës për qarkullim, respektivisht gjatë orës policore, policët nga SPB Shkup në rrugën “Prolet” në Shkup pas kontrolleve kanë...

25-vjeçari përplas me makinë katër fëmijë, humb jetën fëmija 4 vjeç

Dje rreth orës 14.10 në afërsi të Ambulancës Shëndetësore në fshatin Bansko të Strumicëa, M.N. (25) nga fshati Bansko, duke drejtuar makinën “Zastava” me...

Gjithsej 10 policë të infektuar me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit orën policore në territorin e Maqedonisë së Veriut nuk e kanë respektuar 61 persona, respektivisht 10 persona...

Mot me diell dhe i ngrohët

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, të cilat do të rriten pasdite. Do të...