Zaev: Kjo qeveri e shpëtoi vendin nga lufta civile

Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për servisin publik TVM theksoi se qytetarët nuk duhet të harrojnë se çfarë bëri qeveria e kaluar, që...

Komunikacioni zhvillohet pa ndalesa

Komunikacioni në mbarë vendin po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagështa. LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit. Në...

Moti sot me vranësira dhe reshje lokale

Moti në mbarë vendin do të jetë kryesisht i vranët dhe me shi lokal, ndërsa në vendet më të larta dhe në malet borë. Temperatura...

Filloi seanca e Këshillit të Sigurisë

Në Kabinetin e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot vonë pasdite filloi seanca e dytë e Këshillit të Sigurisë, ku në sesione...

Apeli seancë të hapur për rastin e Almirit, mbrojtja kërkon rigjykim

Mbrojtja e familjes së Almir Aliut i cili vdiq si pasojë e aksidenti fatal, të shkaktuar nga Boban Iliq, po vazhdon me tentimet ligjore,...

Kodi Zgjedhor, debati publik do të jetë jashtë Kuvendit

Diskutimi publik për ndryshimin e Kodit zgjedhor do të organizohet jashtë institucionit ligjvënës. Këtë e ka konfirmuar koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së Jovan...

Zvarriten sërish punimet në autostradën Kërçovë-Ohër

Qytetarët nuk besojnë se autostrada Ohër -Kërçovë do të jetë gati deri në vitin 2021 ashtu siç premtoi Qeveria. Në rrugën nga dalja e...

Marrëveshja për kufirin Llojan-Miratoc, kaloi në komisionin amë

Në Komisionin parlamentar për Politikë të Jashtme, unanimisht kaloi Propozim-ligji për ratifikimin e Marrëveshjes mes qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë për hapjen...

Ahmeti: 16 fitore për 18 vite, më 12 prill fitorja e radhës (VIDEO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, është i bindur se partia e tij do të del fituese në zgjedhjet e parakohshme të...

Shtrenjtohen derivatet, Komisioni i Energjetikës publikon çmimet e reja

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Rregullator të Energjisë u vendos që çmimet e derivateve të naftës për këtë javë të shtrenjtohen me 2,25%. Kështu...