Gjobiten 216 shoferë në Shkup, 41 kanë qenë nën ndikimin e alkoolit

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (05.12.2021) ka vazhduar me kontrolle të intensifikuara në fushën e trafikut. Nga MPB thonë se në territorin...

Spasovski: MPB për qytetarët – Vazhdojmë!

MPB për qytetarët – Vazhdojmë!, kumtoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot në mëngjes në profilin e tij zyrtar në Fejsbuk. Çrej vitit...

Shtetësia, nuk po shqyrtohet asnjë amendament

Komisioni për Çështje Evropiane ku pritej të fillonte leximi i amendamenteve ndaj propozim-Ligjit për shtetësi nuk ka shqyrtuar asnjë amendament deri tani. Propozuesit e...

Ku dhe kur do të votojnë krerët e shtetit shqiptar

Shumë pak orë na ndajnë nga procesi i votimit në Shqipëri, i cili do të nisë në orën 07:00 dhe do të mbyllet në...

Pendarovski do të ketë fjalim në sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të...

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot do të ketë fjalim në Debatin e përgjithshëm të Sesionit të 76-të të Asamblesë...

Diaspora maqedonase: Albin Kurti të shpallet person “non grata”

Grusht shteti kulturor e ka cilësuar organizata “Diaspora e Bashkuar Maqedonase” vizitën e të premtes në Shkup të kryeministrit Kurti dhe aktivitetet e tij...

Dënohen 176 shoferë, kanë drejtuar makinën në gjendje të dehur

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmë nga 22:00 deri në ora 03:00 është zbatuar aksion kontrollues në gjithë territorin e Maqedonisë për...

Koalicioni ASH-AAA: U promovua fushata dhe platforma “shtetesia.mk”

Sot koalicioni Aleanca për Shqiptarët & Alternativa në Shkup, e promovoi fushatën dhe platformën “shetetesia.mk”. Kjo platformë, në emër të koalicionit, u prezantua nga Bashkim...

Petkovski: Nëse diaspora e ndihmon shtetin, atëherë është logjike të jetë pjesë e regjistrimit

“Ata që nuk janë banorë të Maqedonisë këtu, të cilët nuk paguajnë detyrime tatimore ndaj shtetit nuk duhet të kenë të gjitha të drejtat...

Skandal/Libri i sociologjisë për vitet e dyta: Shqiptarët, turqit dhe romët e pashkolluar nuk...

Një libër shkollor i sociologjis për vitet e dyta të arsimit të reformuar në shkollën e mesme ka përmbajtje lidhur me normën e lindjeve...