Blerim Bexheti: Na qoftë për hajër Poliklinika e Sarajit!

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sot me rastin e hapjes së poliklinikës në Saraj ka falënderuar edhe dy ish-ministrat e Shëndetësisë, Venko...

Digjen pyjet e Kopanicës së Shkupit (Foto)

Mbrëmjen e sotme flakët kanë kapluar pyjet e fshatit Kopanicë të komunës së Sarajit. Nga fotot e siguruara djegia e pyjeve duket të jetë...

DPHM: Nesër priten reshje të borës në Maqedoni

Drejtoria për punë hidrometeorologjike paralajmëroi se nesër do të ketë vranësira të shtuara me dukuri të reshjeve të dobëta të borës në male, fillimisht...

VMRO-DPMNE proteston para Qeverisë

Opozitarja VMRO-DPMNE mbrëmjen e sotme ka nisur protestën përballë Qeverisë, ku përmes parullave kërkohen zgjedhje të parakohshme parlamentare. Prezent është edhe kryetari i VMRO-DPMNE-së,...

Mot me diell, temperatura deri në 35 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri...

Maqedoni: 36 mijë amvisëri do të marrin ndihmë prej 1000 denarëve për tre muaj

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovanka Trençevska, për TV24 tha se pakoja prej 26 masash që është miratuar nga Qeveria tregon kujdes për...

Grubi: Nuk kam besuar që kërkon shumë punë të jesh ministër!

Zëvendëskryeministri Grubi në Click Plus në TV21, tha se ai asnjëherë nuk ka besuar se kërkon shumë punë të jesh ministër. Grubi shtoi se të...

Rasti “Alfa”, Dauti: Zvarritjet vazhdojnë edhe në Gjykatën Themelore Shkupi I

Ramiz Dauti, familjar i të dënuarit Agim Islami në rastin “Alfa”, thotë se zvarritjet në procedurën e kërkesës për rigjykim në këtë rast po...

Janë rritur edhe çmimet e shërbimeve hotelierike!

Çmimet e shërbimeve hotelierike në janar janë rritur për 2,4 për qind në krahasim me dhjetorin e vitit të kaluar. Sipas të dhënave të publikuara...

Fitorja e Erdoganit/ Festë në Turqi por festë edhe në Kosovë e Maqedoni

Recep Taip Erdogan ka arritur fitore edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi, kështu duke u rizgjedhur edhe për 5 vite...