Lushtaku: Luftë s’do të ketë – Kurti vetëm do që ta zhvendosë vëmendjen nga...

Nënkryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka thënë se nuk beson se do të ketë luftë në Kosovë. Në emisionin Info Magazine në Klan...

Haradinaj tregon tri zhvillimet që mund të ndihmojnë në arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Në prag të takimit Kurti-Vuçiq të 18 gushtit në Bruksel , kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përmendur tri zhvillime...

Modelet evropiane që mund të përdoren për Asociacionin në Kosovë

Presioni ndaj Kosovës për të formuar Asociacionin e komunave me shumicë serbe është rritur dhe jo rrallëherë nga komuniteti ndërkombëtar kanë thënë se në...

Eurostat: Shqipëria me përqindjen më të lartë të popullsisë së rrezikuar nga varfëria

Eurostat e renditi Shqipërinë si vendin me përqindjen më të lartë të popullsisë në Evropë që është e rrezikuar nga varfëria dhe përjashtimi social. Eurostat...

Policia Kufitare shpëton 4 pushues që rrezikuan të mbyteshin në Shëngjin, mes tyre 3...

Policia Kufitare Shëngjin ka shpëtuar sot 4 pushues, 3 prej tyre të mitur, që rrezikuan të mbyteshin në det, pasi ishin larguar me komardare...

Osmani kërkon që BE-ja të jetë më e zëshme karshi tendencave destabilizuese të Serbisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Presidenca njofton se në këtë takim u diskutuan zhvillimet...

Eksperti austriak ka një thirrje për Albin Kurtin: Anuloni dialogun me Serbinë, nuk janë...

Eksperti austriak Gunther Fehlinger në një postim të tij në Twitter i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit që të ndërprejë bisedimet...

Kosovë, spiunia ruse ofronte marrëdhënie seksuale në këmbim të informacionit

Daria Aslamova, e përshkruar si spiune ruse e inteligjencës ushtarake të Rusisë, por që prezantohet si gazetare, të shtunën u ndalua duke tentuar për...

Stoltenberg: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë nëse kërcënohet stabiliteti

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia të shmangin veprimet e njëanshme dhe të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialog,...

Amerika i dha një ‘goditje’ të fuqishme Serbisë, me këtë veprim e favorizoi Kosovën!...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë përkrahja më e madhe e Kosovës. Në lidhje me çështjen më të diskutuar në mes të Kosovës...

Opinione