Kurti para katër viteve kërkonte Aleancë Ballkanike me Kroacinë, pa Serbinë (Video)

Aleancë Ballkanike me Shqipërinë, Kroacinë, Bullgarinë, Malin e Zi e BeH, pa Serbinë, kërkonte katër vite më parë, kryeministri aktual i Kosovës Albin Kurti,...

Osmani, Konjufca dhe Kurti shkojnë në Gjakovë për ngushëllime

Tre udhëheqësit e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamenari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti, kanë shkuar sot për ngushëllime në fshatin Devë të Gjakovës...

Pas aksidentit tragjik në Kroaci, qytetarët presin nga shteti kontrolle rigoroze ndaj kompanive turistike

Pas aksidentit tragjik të së dielës në Kroaci, qytetarët besojnë se Qeveria dhe autoritetet shtetërore duhet të marrin masa për parandalimin e aksidenteve rrugore...

Ngjarja e rëndë në Lushnjë, rrëfehen banorët e fshatit: Jemi shastisur, familjet shkonin mirë...

“Jemi shastisur, ishin njerëz të mirë, nuk e dimë të kenë pasur konflikte”. Kështu e nisin rrëfimin e tyre banorët e fshatit Garunjës, ku mëngjesin...

Vuçiq: Nëse është pengesë që Kosova të futet në iniciativë me yll, vendoseni Serbinë...

-Asnjë problem nuk kanë me ne, as Bosnje dhe Hercegovina as Mali i Zi. Më duket se e njoh mirë politikën, jam veteran në...

Trusti ka një lajm të mirë

Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se kthimi bruto nga investimet përgjatë muajve janar-qershor ka arritur në 108 milionë euro, kurse asetet e fondit...

Haradinaj për aksidentin në Kroaci: Si popull, hidhërimet dhe tragjeditë e mëdha i kemi...

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe një herë ju ka shprehur ngushëllime familjeve që humbën më të dashurit e tyre...

Vuqiç i beson Ramës, Edi Rama: Do të them pranoje Kosovën!

Në një moment gjatë Forumit Ekonomik në Shkup, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq për të dëshmuar besueshmërinë dhe qëllimin e bashkëpunimit rajonal në shaka...

Rama: Nëse BE është një Jugosllavi e madhe, atëherë kjo është një Jugosllavi e...

–Nëse mundësojmë lëvizjen e lirë, GDP mund të rritet në 6,7% në rritje. Pse duhet ne t’ia privojmë vetes këtë mundësi të jashtëzakonshme, duke...

Rama drejtuar Zaevit: Shpresoj që përkthyesi të mos jetë si herën e kaluar, më...

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama në fjalët e tij fillestare në Forumin Ekonomik në Shkup ka reaguar pasi gjatë vizitës ës tij të...

Opinione