Pacolli rikujton aksidentin e para 40 vjetëve: Luftova një kohë të gjatë për jetën

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka rikujtuar vitin 1980 kur ishte përfshirë në një aksident të rëndë trafiku. Përmes një postimi në Facebook, Pacolli ka...

LAJMI I FUNDIT | Njoftimi i fundit i Prokurorisë së Hagës lidhet me figurën...

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Ky institucion e...

Ibrahim Kelmendi: E njoh vrasësin e Jusuf Gërvallës, jeton në një fshat të Suharekës...

Ibrahim Kelmendi, njëri nga themeluesit e Lëvizjes Popullore të Kosovës njihet për deklaratat dhe veprimet e tij skandaloze. Të gjithë ë mbajmë mend deklaratën e...

Kosovë: 130 raste të reja me koronavirus dhe një viktimë

Njëqindetridhjetë raste të reja me koronavirus u raportuan të martën në Kosovë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit për media, rastet e reja...

Ka ndërruar jetë në Zvicër haxhi Adili, një jetë kushtuar kombit e fesë

Njoftim Ju njoftojmë se Haxhi Adil Adili (14.02.1946-17.10.2020) nga Tërnoci i Madh me banim në Netstal të Kt.Glarusit ka ndërruar jetë. Haxhi Adili ishte bashkëthemelues i...

Eskalon aktori nga Kosova, e shan me nënë ambasadorin e Kosovës në Francë

Aktori Agan Asllani, e ka ofenduar ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashin, duke e quajtur “gjo” e madje edhe e ka sharë. Ky...

Arrestohet kreu i Vetëvendosjes në Shqipëri, sepse protestoi kundër ministrit grek

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi është arrestuar pak më parë nga policia në Tiranë. Sipas “Vetëvendosjes”, Abazi u arrestua duke shkuar në...

Kush është ushtari i UÇK-së që arriti t’ia merrte nga dora armën serbit në...

Në qershor të vitit 1999, në qendër të Prishtinës, kishte ndodhur një incident i jashtëzakonshëm ku tre serbë donin ta ekzekutonin një shqiptar. Pas hyrjes...

Shqiptarët refuzojnë qeverinë e Krivokapiqit: Nuk e doni Malin e Zi qytetar, po serbomadh

Koalicioni shqiptar "Njëzëshëm" ka refuzuar ftesën e mandatarit Zdravko Krivokapiq për bisedime për hyrje në qeverinë e re të Malit të Zi. Pas konsultimeve...

Fjalimi rrëqethës i Albin Kurtit, publikohet video ku dalin në pah “të zezat” e...

Kjo ishte një prej seancave të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës e cila atë botë kishte zgjatur më orë të tera dhe kishte kaluar...

Opinione