Shqiptari sakrifikoi veten ditën e Kurban Bajramit, për të shpëtuar vajzën 14 vjeçare që...

Heronjtë e heshtur ekzistojnë akoma, rasti konkret është me aktin e 38-vjeçarit Dhurim Arra, i cili në ditën e sakrificës të Kurban Bajramit zgjodhi...

Shqiptarët marshojnë në Çikago në vitin 1960 me veshje kombëtare, me flamur shqiptar dhe...

Shqiptarët e Chicagos në këmbsim për Shqipërinë Etnike në rrugën kryesore të qytetit Michigan Avenue, vitet 60-të. /InforCulture.info Në fotografi shqiptarët shihen me veshje dhe...

Kosovë, mbi një mijë gjoba për mosrespektim të masave kundër pandemisë

Në periudhën e fundit në Kosovë është regjistruar një numër rekord i të infektuarve me koronavirusin e ri, si dhe një numër në rritje...

Shqipëri, 101 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 101 raste të reja dhe 6 humbje jete si pasojë...

Kosovë, shtatë viktima dhe 250 ratse të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 454 mostra të marra nga ShSKUK...

Ushtria serbe largon flamurin shqiptar afër Gazivodës

Në zonën e piknikut Tutin, sipër liqenit të Gazivodës, një person i panjohur  kishte vendosur flamurin shqiptar, i cili u hoq shpejt nga njësitë...

Koronavirusi mbyll një tjetër çerdhe në Tiranë

Një tjetër çerdhe në Tiranë është mbyllur për shkak të COVID-19. Bëhet fjalë për çerdhen 42 pranë zonës së njohur si “Oxhaku”, ku disa edukatore...

Pacientët e infektuar, kjo është gjendja në spitalin e Gjakovës

Në Spitalin e Gjakovës janë duke u trajtuar 46 pacientë për COVID-19, ndërsa një prej tyre është në respirator. Sipas raportit 24-orësh të Spitalit të...

Kosovë, infermierët kërkojnë t’iu paguhet më shumë ndërrimi i natës

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve të tjerë shëndetësorë, kërkoi sot që ndërrimi i natës, t’iu paguhet nga 36 euro. Aktualisht, infermierët, për kujdestarinë e...

Akuzat për mosrespektim të protokollit gjatë pandemisë, arsyetohet Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas njoftimit që bëri se ka rezultuar pozitiv me COVID-19, është kritikuar ashpër se nuk respektoi protokollin e IKSHPK-së...

Opinione