Rama pas finales: Shqipëria la përshtypje në sytë e mbarë Evropës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar të gjithë ata që i dhanë jetë finales së Conference League mes Romës dhe Feyenoord që u...

Në Tiranë mbizotëroi qetësia, në Rotterdam përplasje dhe arrestime pas ndeshjes

Pas humbjes së Feyenoord në finalen e Conference League, policia në Rotterdam arrrestoi 72 persona për rrëmujat e bëra. Policia ndërhyri në vende të...

Alibeaj mbledh Grupin Parlamentar të PD-së për raundin e tretë e zgjedhjes së Presidentit...

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Enkelejd Alibeaj do të zhvillojë një mbledhje këtë të enjte në selinë blu, me deputetët...

Merr flakë autobusi në autostradën Fier – Vlorë

Një autobus në lëvizje ka marrë flakë në autostradën Fier – Vlorë dhe si pasoj është djegur plotësisht.  Sipas dëshmive të pasagjerëve, u dëgjuan shpërthime...

Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar (Pamjet)

Një ngjarje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në pedonalen e Tiranës, ku tifozët holandezë kanë sulmuar një shqiptar. Në video shihet se si shqiptari është...

Shoferi i autobusit i “zënë” me telefon, teksa i vozit mërgimtarët

Një shofer i autobusit është kapur në incizim nga udhëtarët duke folur në telefon teksa nget me shpejtësi autobusin plot më mërgimtarë. Pamjet janë...

Rama dekoron Komandantin e NATO-s: Plan për një bazë detare të Aleancës në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i dorëzoi sot medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” Komandantit të Komandës Operacionale të NATO-s, gjeneral Tod Daniel...

Trupi gjykues del në vendin ku u gjet trupi i Donjeta Pajazitaj

Trupi gjykues ka dalur për herë të parë në vendin ku rreth shtatë vjet më parë ishte gjetur trupi i pajetë i Donjeta Pajazitaj....

Osmani: T’i shkatërrojmë zinxhirët e trafikimit me qenie njerëzore

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të homologut Ilir Meta, sot ka udhëtuar për në Shqipëri ku do të marrë pjesë...

SHBA do të vazhdojë partneritetin e fuqishëm me FSK-në

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, është pritur në takim nga ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Jeffrey M. Hovenier me të cilin ka biseduar për...

Opinione