“Ngecin” hetimet për tërmetin, prokuroritë nuk kanë inxhinierë

    https://youtu.be/YeFllFFrlmQ Kur kanë kaluar kaluar më shumë se dy javë nga tërmeti i 26 nëntorit, tre prokuroritë të cilat kanë nisur hetimet për pasojat e...

Gazetarët në Shqipëri do të protestojnë kundër paketës “anti-shpifje” të Qeverisë

Gazetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë vendosur të kundërshtojnë me protesta në rrugë dhe ‘on line’, paketën “anti shpifje” të përgatitur nga mazhoranca...

Ligji për paga rikthen grevat në Kosovë

Rreth 82 mijë persona që paguhen nga buxheti i shtetit të Kosovës do të marrin pagën e njëjtë, pa rritje, deri në muajin mars të...

Regjistrohen 119 deputetë të legjislaturës së shtatë të Kuvendit

119 deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës të legjislaturës së shtatë, kanë përfunduar procedurën e regjistrimit të Kuvend, sipas kalendarit të përcaktuar nga...

12 shqiptarë dhe një serb arrestohen për organizim të skemave piramidale

Policia njofton se në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” në Ferizaj janë arrestuar 13 të dyshuar, njëri serb shtetas i Serbisë, ndërsa të tjerët shqiptarë nën...

Ramush Haradinaj sfidon kadetët e FSK-së me pompa

Jo vetëm këndimi, kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj po e provon vetën edhe duke i sfiduar kadetët e FSK-së me ushtrime. Haradinaj përgjatë kohës sa...

Haradinaj nderon me medalje ushtrinë e Kosovës

Një vit pas miratimit të ligjeve për Ushtrinë e Kosovës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka bërë një vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes...

Plasin grushtet për ndihmat për tërmetin në Shqipëri (VIDEO)

Ndarja e disa pakove me ndihma për tërmetin në fshatin Qafzezë të Korçës ka degjeneruar në zënka verballe dhe grushte mes banorëve të zonës...

Vetëm 16 vjeçar, Shabani gjen kuletën plotë me euro dhe ia kthen pronarit

Vetëm 16 vjeçar. Shaban Shabani nga Gjilani gjen kuletën me 1.500 euro dhe të gjitha kartelat bankare, e kërkon pronarin dhe ia kthen. Është e...

Për rrahjen e kosovarëve në Shkup janë arrestuar 5 “komitë”, do të hetohet edhe...

Tre të rinjtë nga Hani i Elezit që të dielën u rrahën brutalisht nga tifozët maqedonas “Komiti”, e kanë paraqitur sot rastin në Ministrinë...