Vulin: “Situata në Kosovë është e qetë, por e tensionuar”

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se situata në veri të Kosovës është e qetë, “por e tensionuar”.

Vulin tha për Tanjug tha se “gjatë natës ishin rreth 74 persona me tetë automjete luftarake në vendkalimin kufitar në Bërnjak dhe 64 persona me gjashtë automjete luftarake në Jarinjë’, transmeton Klankosova.tv.

Ai ka kritikuar si BE -në ashtu edhe bashkësinë ndërkombëtare për siç e ka quajtur “heshtjen për atë që po ndodh në veri të Kosovës.

“Mos përdorni dhunë kundër serbëve në Kosovë ata nuk janë vetëm”.