Dështimi i marrëveshjes, deklarohet edhe Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa deklaroi se Lëvizja Vetëvendosja tregoi sonte se është gati të zotohet për ta mbështetur kandidatin e...

Aksident në fshatin Koshtovë, pesë persona të lënduar

Një aksident ka ndodhur në fshatin Zhabar të komunës së Mitrovicës. Si pasojë e këtij aksidenti pesë persona kanë mbetur të lënduar. Lajmin e ka konfirmuar...

Albin Kurti: Dështuan negociatat me LDK-në!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka njoftuar se kanë dështuar negociatat me partinë e Isa Mustafës për koalicionin, e që nesër në Kuvend...

E “kryqëzuan” për Kosovën, Rama: Mallkimet tuaja nuk bëjnë as tradhtar, as Esat Pashë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur tu përgjigjet në festën e Krishtlindjes kritikëve të tij që prej ditësh e kanë akuzuar për tradhti kombëtare në...

Shembull i tolerancës fetare, deputetja me shami viziton motrat e nderit për Krishtlindje

Toleranca ndër fetare është e shprehur në Kosovë. Myslimanë dhe katolikë festojnë bashkë festat fetare të njëri-tjetrit. Një shembull i mirë i tolerancës ndër fetare...

Drekë krishtlindjeje për të prekurit e tërmetit, i pranishëm edhe Meta

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta me anë të një statusi në Facebook ka bërë me dije se ditën e sotme ka marrë pjesë në...

Policia e Kosovës me plan operativ për Vitin e Ri

Policia e Kosovës është përkushtuar që festa e Vitit të Ri të kalojë më së miri në aspektin e sigurisë. “Sikurse edhe viteve të kaluara...

Pandeli Majko i thotë “JO” Mini-Shengenit të Ramës e Vuçiqit?

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka uruar sot përmes një postimi në Facebook, festën e Krishtlindjeve. Ky urim mesa duket është zgjedhur edhe si një...

SHBA-ja e përcaktoi Pakistanin si vend ku shkelen liritë fetare

Pakistani e ka kundërshtuar vendimin e Departamentit amerikan të Shtetit, i cili e vendosi këtë vend në listën e shteteve që shkelin liritë fetare. “Pakistani...

Me pistoletë me fishekë gati për qitje, parandalohet krimi në Shkodër

Policia e Shkodrës parandaloi një ngjarje të mundshme kriminale dhe vuri ne pranga nje 43-vjecar, qe u kap me armë zjarri në brez, me...