Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së Speciales

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e vlerëson lartë gatishmërinë e Presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet...

Boksieri Luan Krasniqi propozohet për Ambasador të Kosovës në Gjermani

Ish-zëvendësministri Gani Dreshaj ka propozuar ish-boksierin Luan Krasniqi për Ambasador të Kosovës në Gjermani. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dreshaj ka...

​Hoti: Presim bashkëpunim me Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka përgëzuar të gjithë për përmbylljen me sukses të zgjedhjeve parlamentare në Maqedoninë e Veriut, duke thënë se presin...

Vitia: Nuk pritet lehtësimi i masave kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se situata epidemiologjike në Kosovë është e brishtë, prandaj, bazuar në këtë situatë, nuk pret që masat kundër...

Serbët, maqedonasit e malazezët- të gjithë kundër Dua Lipës (Video)

Ditë më parë këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar një fotografi në rrjete sociale ku shihet harta e “Shqipërisë” me mbishkrimin “Autochtonus”. Përveç që...

Kurti i përgjigjet Ramës dhe flet për takimin me Merkel: Isha i qartë, leri...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në përfundim të takimit me Angela Merkelin në Tiranë u shpreh se kancelarja gjermane nuk i kërkoi që të...

Koronavirusi vështirëson rehabilitimin e të kthyerve nga Siria në Kosovë

Përhapja e koronavirusit në Kosovë në gjysmën e muajit mars, ka ndërprerë procesin e rehabilitimit të familjeve të kthyera nga zonat e konfliktit në...

Prishtinë: Vëllai ther me thikë vëllanë

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që i njëjti ka therur me mjet të mprehtë- thikë, vëllain e tij. Viktima për shkak të lëndimeve...

Koordinatori shtetëror i Kosovës në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Skender Hyseni ka thënë...

Prej muajit mars të këtij viti kur edhe filloi pandemia Covid-19, besohet se në Kosovë kanë humbur punën rreth 40 mijë persona, dhe...

Racizmi anti-shqiptar i Aleksandër Vuçiq i mbështetur nga rilindasit e Tiranës!

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë një debati me politikanë autokratë të Evropës në Budapest, e ka quajtur Albin Kurtin "qibritxhi"! Me siguri ka dashur...

Opinione