Në Klinikën Emergjente 28 punëtorë të prekur me koronavirus

Klinika Emergjente që nga fillimi i pandemisë ka ofruar shërbime mjekësore emergjente për të gjithë qytetarët e Kosovës të cilët kanë pasur nevojë. Në këtë...

Shqipëri, 143 raste të reja me koronavirus dhe 6 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 143 raste të reja dhe 6 humbje jete, si pasojë...

Takimi në SHBA, Hoxhaj: Atje shkohet për nënshkrim të marrëveshjes

Pas lajmit se presidenti Trump mund të jetë pjesë e takimit të Washingtonit, deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se gjithçka është e kryer. ...

Ngjela: Greqia u frigua nga Erdogani, tani kërkon detin shqiptar

Nga Spartak Ngjela Për detin Jon. Asnjë frikë nuk duhet të kenë shqiptarët. Po, pse po flet kryeministri grek si pushtues i territorit shqiptar në detin Jon? Mos...

Vuçiq: Bisedë e shkëlqyeshme me Merkelin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, bisedoi përmes telefonit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, ndërsa në llogarinë e tij në Instagram tha se biseda ka...

Abazoviq: Kam gabuar shumë që kam thënë së prindërit e Skënderbeut ishin serb

Shqiptar më i famshëm në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, në një televizion ka kërkuar falje publike për deklaratën rreth Skënderbeut, për të cilin...

Izraeli do ta njoh pavarësin e Kosovës

Kosovën si shtet pas nënshkrimit të marrëveshjes do ta njeh një shtet shumë i fuqishëm. Thuhet se kjo do të jetë një dhuratë nga...

Berisha: Marrëveshje historike, fitoi Kosova dhe Ballkani, portet shqiptare …

Ish-kryeministri i Shqipërisë e konsideron si ngjarje historike marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Ka thënë se të dyja palët kanë fituar, ndërsa Kosova...

Rrjedhin lotët, mbesa e dëshmorit me uniformë të UÇK-së emocionon Bekim Jasharin e Marin...

Në emisionin Kojshia Show jemi mesuar të shohim befasi të mira dhe shumë emocion, shkruan InfoKosova. Kështu që gjatë emisionit një vajz hyri dhe e...

Osmani ia dërgon Hagës kërkesën e Thaçit lidhur me mandatin e Gjykatës Speciale

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka nisur letër Ekaterina Trendafilovas, kryetares së Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar...

Opinione