Watfordi ia shkakton humbjen e 5-të Man Unitedit

Manchester United është mposhtur 2-0 nga Watfordi për të pësuar humbjen e pestë në Premierligë këtë sezon pas vetëm 18 xhirove… ‘Djajtë e Kuq’ vazhdojnë...

Guardiola kërkon transferimin e Skriniarit në Man City

Skuadra e Manchester Cityt ka rritur interesimin për qendërmbrojtësin e Interit, Milan Skriniar. Drejtuesit e skuadrës angleze raportohet se janë duke punuar që ta sjellin...

Lionel Messi, “mbreti” i dekadës për gola dhe asiste, ja lista e më të...

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, dy përbindëshat e golit të dekadës së fundit. Transfermarkt, duke iu referuar statistikave që kanë regjistuar dy “yjet” me...

Todibo jep dritën e gjelbër – gjithçka gati për transferimin tek Milan

Rosoneri’ janë afër të kompletojnë transferimin e lojtarit të Barcelonës, në merkaton e janarit, ashtu edhe siç planifikonin. ‘Sky Sport Italia’ bën të ditur se...

NBA/Lakers dominojnë në Perëndim, Bucks ecuri rekord me Antetokounmpon

Vazhdon forma e mirë e Los Angeles Lakers, që 24 orë pasi mposhtën Denver Nuggets, iu imponuan me rezultat të thellë 96-121 edhe Utah...

Zidane është “mbreti” i finaleve, ja të gjitha rekordet e tij si trajner

Zidane do të luajë nalen e tij të nëntë si trajner i Real Madridit, të dielën, prej orës 19:00. Francezi ende nuk e njeh humbjen...

Sejdini në Zurich u pritë nga Infantino

Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini zhvilloi takim me numrin një të FIFA-s, Xhani Infantino në selinë e Asosiacionit Botëror të...

Barazim spektakolar në “Signal Iduna Park”, Leipzigu mbetet i pari

Leipzigu ruan kryesimin e Bundesligës pasi barazoi 3-3 në “Sigal Iduna Park”, pikërisht ndaj Borussias së Dortmundit, që i kërcënonte pozicionin si lider i...

Zlatan shënon në ndeshjen e parë të Milanit

Nënshkrimi më i ri i Milanit, Zlatan Ibrahimovic tashmë është përdorur në fillimin e një miqësore para pjesës së dytë të sezonit dhe ka...

Karate/Idrizi, nënkampion nē “Trofeun e Maqedonisë së Veriut”

Sot në Shkup u zhvillua Turneu tradicional ndërkombëtar "Trofeu i Maqedonisë së Veriut". Në këtë turne mori pjesë edhe Abdurahim Idrizi garues i K.K....

Opinione