Vidal vendos zyrtarisht për të ardhmen: “E dua Championsin dhe tripletën”

Që ditën e parë që mbërriti në Milano, trajneri Antonio Conte kërkoi afrimin e mesfushorit kilen Arturo Vidal, futbollist të cilin e ka drejtuar...

Zyrtare: Rossi rinovon me Yamahan deri në vitin 2021

Lajmi qarkullonte prej kohësh por tashmë është bërë zyrtar. Valentino Rossi do të jetë pjesë e Moto Grand Prix edhe për sezonin e ardhshëm pasi...

Katalonasit kërcënojnë me ndërpreje të “El Clasicos”

Kjo ‘El Clasico’ do të duhej të luhej më 26 tetor, por u shty shkaku i protestave dhe trazirave në Kataloni. Kërcënimet po kthehen...

Barcelona gjen përforcimin e ri, ky është futbollisti i kërkuar nga Koeman

Barcelona kërkon mbrojtës të krahut për zëvendësimin e Nelson Semedo. Barcelona ka identifikuar përforcimin e ri. Trajneri Ronald Koeman dëshiron transferimin e Sergino Dest për zëvendësimin...

Futbolli nuk do të jetë më i njëjtë, Coronavirus detyron FIFA-n të ndryshojë rregullat...

Kur futbolli të kthehet në fushë pas ndërprerjes së gjatë si pasojë e Coronavirus, asgjë nuk do të jetë si më parë. Përveç protokolleve...

Muriqi edhe më pranë Lazios, zbulohen detajet e marrëveshjes

Vedat Muriqi ka fytyrën e një futbollisti të egër. Fenerbahçe zgjodhi shikimin serioz të shtatlartit dardan për të prezantuar fanellat për sezonin e ri,...

Ronaldo shkruan letër prekëse: Më thanë se nuk do të ecja më kurrë

Legjenda braziliane, Ronaldo, e ka shkruar një letër prekëse solidariteti për tifozët e Real Sociedadit, klubit të cilin ai e ka në pronësi në...

Dy klubet bien dakord, Jasir Asani tek AIK të paktën deri më 30 gusht

Jasir Hasani do të qëndrojë te AIK në Suedi të paktën deri më 30 gusht. Për shkak të pandemisë COVID-19, Partizani ka pranuar kërkesën...

Robinson ia jep Miamit fitoren në çerekun shtesë

Duncan Robinson e shënoi trepikëshin e nëntë kur kishin mbetur 17 sekonda në çerekun e katërt, ndërsa e shtoi edhe një të dhjetë në...

Donart Bajrami përforcimi i parë i FK Labunishta

Talenti i futbollit Donart Bajrami në sezonin pranveror do të luaj për FK Labunishta. Mesfushori 20-vjeçar ka braktisur Korabin për tu transferuar te FK Labunishta,...

Opinione