Çdo fitues i Topit të Artë, në rast që Ronaldo dhe Messi mund ta...

Shumë tifozë thonë se sulmuesi i Bayern Munichut ishte i dëshpëruar për të fituar falë rekordit të golashënuesit prej 48 golave në 40 paraqitje...

Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Nora Gjakova do të luftojë për medalje të artë olimpike në Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi e mundi japonezen Tsukasa Joshida në gjysmëfinalen e...

Shtatë lojtarët që pritet të transferohen te Barcelona gjatë merkatos së verës

Barcelona po përgatitet për një merkato jashtëzakonisht aktive gjatë verës. Xavi Hernandez ka bërë një punë të mirë duke e kthyer skuadrën në pozitën e...

Calhanoglu si Donnarumma

Calhanoglu si Donnarumma. Te Milani është koha për reflektime dhe zgjedhje, por për gjithçka, një gjë është e sigurt: klubi nuk ka ndërmend t’iu përkulet...

Rrëfehet Buffoni, flet për Parma dhe PSG

I ftuar në Marina di Pisa te emisioni “Invasioni di Campo”, formati i lindur nga bashkëpunimi i trajnerit Aldo Dolcetti dhe Matteo Graniti,...

Edy Reja vlerëson lartë Anglinë: Nuk mund të bënim më shumë, ishin të frikshëm...

Trajneri Edi Reja u shfaq i qetë pas humbjes ndaj Anglisë me rezultat 5-0, teksa theksoi se vendasit bënë diferencën në aspektin fizik. Ai tutje...

Të rinjtë ukrainas bllokojnë super-jahtin 600 milionë dollarësh e Abramoviqit (VIDEO)

Jahti i pronarit të klubit të futbollit Chelsea, Roman Abramovich është pritur me protesta teksa tentoi të futej në Turqi. Jahti që kushtoi rreth 600...

Dëmi ekonomik i Juventusit, po rrezikohet dështimi i madh

Humbja 0-3 ndaj Milanit i ka bërë gati të vështira shanset e Juventusit për tu kualifikuar në Uefa Champions League. Bardhezinjtë e nisën këtë sezon...

Zidane, Man Unitedit: “Varane nuk është në shitje për asnjë çmim”

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, insiston se qendërmbrojtësi, Raphael Varane, është i patransferueshëm pasi spekulimet e lidhin me Manchester Unitedin. Varane ishte afër largimit...

Edinson Cavani dëshira e Valencias

Sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani është dëshira e klubit spanjoll, Valencia. Cavani është një lojtar i lirë pasi i skadoi kontrata me Manchester United. Sulmuesi ka disa...

Opinione