Dënohet me gati pesë vite burg shqiptari që planifikonte sulme terroriste në Amerikë

Fabjan Alameti, shqiptari 21 vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg. Më herët ai kishte pranuar fajësinë për...

Brenda bazës amerikane që u sulmua nga raketat iraniane, rrëfimi tronditës i ushtarit

Baza ajrore amerikane Al Asad në Irak u vu në shënjestër të Iranit, pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman, nga trupat amerikane, gjatë...

Macron: Brexit i shpejtë pas zgjedhjeve britanike

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi sot se dëshironte një avancim të shpejtë për sa i përket çështjes së Brexit, menjëherë pas rezultateve të zgjedhjeve...

SHBA dhe Kina do të nënshkruajnë marrëveshjen tregtare në Uashington

Negociatorët tregtarë nga Kina do të vizitojnë Uashingtonin javën e ardhshme për të nënshkruar marrëveshje ekonomike dhe tregtare të fazës së parë me homologët...

Arrestohet personi që incizoi rrëzimin e aeroplanit në Iran

Irani ka thënë se ka arrestuar një person që ka incizuar momentin kur është rrëzuar një aeroplan ukrainas me pasagjerë, pas sulmit me raketë. Besohet...

La vendin mes flakëve dhe shkoi me pushime, Kryeministri kërkon falje

Kryeministri australian, Scott Morrison, ka kërkuar falje që shkoi me pushime në Hawaii këtë javë ndërsa kriza me zjarret në vend u përkeqësua. Ekipet e...

Verhofstadt: Marrëveshja e tregtisë pas Brexit do të jetë e vështirë

Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse...

Robert Abela zgjidhet kryeministri i ri i Maltës

Robert Abela është zgjedhur kryeministri i ri i Maltës, pasi u zgjodh për kryetar të Partisë Laburiste. Zgjedhjet u mbajtën pasi kryeministri Joseph Muscat u...

Mbretëresha Elizabeta do të diskutojë me princin Harry për tërheqjen e tij nga detyrat...

Princi Charles, babai i Harryt si dhe vëllau i tij William, do të marrin pjesë në mbledhjen e së hënës me mbretëreshën, raporton Reuters. Meghan,...

Gjermanët largohen nga vendi i tyre, por edhe kthehen

Për punë apo për qejf – gjithnjë e më shumë gjermanë po ikin nga vendi i tyre. Shumica janë fuqi e kualifikuar punëtore, ndaj...

Opinione