11 C
Skopje
Thursday, October 17, 2019
Home MAQEDONI

MAQEDONI

Xhemaili-Shalsi: Linja hekurudhore dhe autostrada energjetike, projekte madhore për Shkupin e...

Vizitën zyrtare në Shqipëri e filluam në takim me Ministrin e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, z.Eduard Shalsi. Biseduam për shkëmbimin e...

Macron nuk bindet për negociatat: Të reformojmë procedurën e pranimit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk ka arritur të bindë presidentin francez, Emmanuel Macron, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Bilt: Kolpas i mundshëm i politikës së BE-së në Ballkan nëse...

Ish kryeministri suedez dhe i dërguari special i BE-së për ish-Jugosllavinë, Karl Bilt, paralajmëroi se me refuzimin e përcaktimit të datës për...

Shekerinska në “Regeks-19”: Me realizimin e stërvitjeve ushtarake tregojmë se funksionojmë...

Prezenca e armatave të katër kontinenteve në stërvitjen “Regens 2019”, tregon sa është besimi te ne si Armatë dhe si shtet të...

Eskluzive, Flet Albi Qamili: Ja përse më mori në pyetje policia

Kryetari I rinistëve të Lëvizjes BESA në Tetovë, Albi Qamili ka qenë I mbajtur në ambientet e policisë të Tetovës ku është...

Hungaria: Shtyrja e negociatave me Maqedoninë e V. dhe Shqipërinë, katastrofale

Katastrofike e konsideron Hungaria mundësinë e shtyrjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Është katastrofike që Bashkimi...

Çka po ndodh? Bilall Kasami pranë stacionit policor në Tetovë (FOTO)

Kryetari i forumit rinor të Lëvizjes BESA – Tetovë është duke u marrur në pyetje nga policia për shkak të aktiviteteve të...

Zaev: Vendimi për hapjen e negociatave na duhet tani

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit në Bruksel me Komisionerin Johanes Han i ka bërë thirrje liderëve evropian që pa asnjë hezitim të...

Han: Mosdhënia e datës, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi

Komisioneri për zgjerim, Johanes Han i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë...

Zaev-BE-së: Nëse nuk hapni negociatat, ndëshkoni Marrëveshjen e Prespës

Kryeministri Zoran Zaev, parlajmëroi Bashkimin Evropian se nuk mund të presë zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon, nëse nuk vlerëson më...

OPINIONE