-1 C
Skopje
Wednesday, February 20, 2019
Home MAQEDONI

MAQEDONI

Pesë autobusë teknikisht të parregullta në Kërçovë, njëri është përjashtuar nga...

Nga data 16 e deri më 17 shkurt policia ka kontrolluar gjithsej 314 automjete në rajonin e SPB Ohër, prej të cilëve 82 në...

Mehmedoviq: Nuk do të vaksinohet asnjë fëmijë pa pajtim të prindërit

Në dy ditët e fundit në gjashtë shkolla janë vaksinuar njëqind fëmijë. Në disa shkolla ende kemi rezistencë nga prindërit dhe reagime nga shkollat...

Gashi dhe Thaçi, të gatshëm për kandidatin e përbashkët presidencial (VIDEO)

Konsultimet për gjetjen e kandidatit të përbashkët me partitë shqiptare, kryeministri Zoran Zaev sot i ka vazhduar me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe...

Policia po ruan tabelat e reja me mbishkrimet Maqedonia e Veriut

Policia po kujdeset dhe po ruan tabelat me mbishkrimet Republika e Maqedonisë së Veriut në vendkalimet kufitare. Pjesëtarë të policisë po rrin aty nga...

Funksionari i lartë i Qeverisë nga BDI punëson djalin në ELEM...

Edhe Nazmi Hani, i biri i zëvendëssekretarit të Qeverisë, Tahir Hani, u punësua në ELEM si referent në njësinë Treska. Lajmin për Alsat e...

Lirohet roamingu midis Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë

Roaming më të lirë midis Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Greqisë, ndërsa në pjesën e qarkullimit të të dhënave që në...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit...

Gjykimi për Almirin shtyhet, pala e dëmtuar kërkoi ndërrimin e gjykatësit...

Rigjykimi në rastin e vrasjes së 4-vjeçarit Almir Aliu nga Kumanova nuk nisi, pasi  pala e dëmtuar kërkoi ndërrimin e gjykatësit ndihmës. Avokati i...

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Publikuar E martë, 19 Shkurt, 2019 15:57 Burime pranë Inspektoratit për...

Aksidenti, Prokuroria vazhdon me marrjen në pyetje të dëshmitarëve

Prokuroria Publike Themelore vazhdon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Nga organi ndjekës, për Televizionin Alsat bëjnë...

OPINIONE