Maqedonia ka miell të mjaftueshëm

Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8 dhe Vita Mill....

Kthehen shtetasit e Maqedonisë , ndërsa largohen shtetasit e huaj nga vendi

Kështu autobusët i presin shtetasit e Maqedonisë të cilët kthehen nga vendet evropiane. Mbrëmë në mesnatë ateroi edhe aeroplani nga Kelni i Gjermanisë me...

Lajm i madh nga Halil Kastrati, 1000 pako gati për Maqedoni (FOTO)

Lajm i madh! 1000 pako gati per Maqedonin e Veriut Nga neser fillon shperndarja e pakove ushqimore ne shume komuna te Maqedonis se Veriut Te gjitha pakot...

Pas 9 dite punë, vendoset spitali mobil në afërsi të Klinikës Infektive

Kreu i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov ka shpërndarë fotografi nga Spitali Mobil në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup. “Bashkëpunimi ndërinstitucional ka dhënë fryt....

RMV, sillet vendim për shëtitjen e kafshëve shtëpiake gjatë orës policore në fundjavë

Është sjellë vendim se kur do të mund pronaret t’i shëtisin kafshët shtëpiake edhe gjatë orës policore 13 orëshe në fundjavë. Gjatë fundjavave, pronarët mund...

Vendim i ri i qeverisë, procedurat penale të mos vjetërsohen

Qeveria, përmes një dekreti që ka fuqi ligjore, ka vendosur, që të mos vjetrohen procedurat e ndjekjes penale, mëson Alsat. Ky dekret do të...

Lajm i mirë për Gostivarin: Shërohet pacientja e vetme me COVID19

Mbajti mbledhje Shtabi i emergjencës – Gostivari mbetet vetëm me një person të infektuar Shtabi i emergjencës në Gostivar ku përfshihen komunat Gostivar, Vrapçisht dhe...

“Merhamet” ndihmon dibranët me pako ushqimore në këto ditë të vështira

Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” ka ndihmuar sot me 100 pako me artikuj ushqimorë banorët të Dibrës, të cilët janë në izolim për shkak koronavirusit....

Stoltenberg: Maqedonia e Veriut tani i ka miqtë dhe aleatët më të mirë në...

I dëshirojmë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut në familjen e NATO-s. Ky është moment historik për Maqedoninë e Veriut, vjen në një kohë të koronavirusit....

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së NATO-s

Flamuri i Maqedonisë së Veriut tashmë është ngritur në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë edhe u shënua aderimi i vendit tonë ...