Ministrat firmosën Kodin e sjelljes etike, premtojnë punë transparente në institucione

Kodi për sjelljen etike të anëtarëve të Qeverisë dhe bartësve të funksioneve publike të emëruara nga Qeveria, me obligime konkrete, detyron funksionarët për më...

Bonuset në Speciale, Revizioni: 4.6 milion euro, të paguara në mënyrë joligjore

Më shumë se 4.6 milion euro ishin paguar në mënyrë të paligjshme në PSP-në e shuar në bazë të bonueseve, për fshehtësi dhe mbrojtje...

Mësimi online, kompjuterë të lirë nuk ka as për “ilaç”

Në prag të vitit të ri shkollor nxënësit nxitojnë të blejnë një pajisje elektronike për mësim on-line. Por, raftet e dyqaneve janë boshatisur prej...

“Shkupi 2014”, Shilegov: Ministria e Kulturës dhe Komuna Qendër t’i heqin ndërtimet pa leje

Kreu i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov kërkon angazhim nga Ministria e Kulturës dhe Komuna Qendër për të rrënuar bashkërisht objektet pa leje të...

Qeveria nuk diskutoi heqjen e testit PCR si kusht për kalimin e kufijve

Qeveria nuk diskutoi sot për hapjen e kufijve pa test PCR negativ me vendet e rajonit. Burime nga mbledhja e Qeverisë bënë të ditur...

Marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe RMV-së karakterizohen me miqësi, u tha në takimin Xhaferi-Bazdinkin

“Marrëdhëniet ndërmjet Federatës Ruse dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut karakterizohen me miqësi, bashkëpunim parimor dhe transparencë”. Kështu u vlerësua në takimin mes ambasadorit të...

47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe në izolim nga Covid-19

1 çerdhe e mbyllur, 47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe janë në izolim nga Covid-19. Ky është bilanci i gjendjes epidemiologjike në...

Bytyqi: Deri në 150 milionë euro janë injektuar te sektori i biznesit me pakot...

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi ka prezantuar sot pakon e katërt ekonomike. Duke folur për atë se sa mjete janë injektuar në sektorin...

Zemaj paralajmëron mundësinë e hapjes së kufirit me Maqedoninë

Rishikim i masave kur është në pyetje qarkullimi midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është paralajmëruar të martën nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Ai,...

Boreli letër Dimitrovit: Jini të sigurt për përkushtimin tim të integrimit të Maqedonisë së...

Me pa durim e pres miratimin e Kornizës negociatore dhe mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare dhe jini të sigurt në përkushtimin tim personal...