Disa fshatra të Sarajit, sot dhe nesër pa energji elektrike

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e distribuimit të energjisë elektrike, sot dhe nesër disa nga konsumatorët nga komunat Saraj, Qendër, Çuçer Sandev...

Mësuesit pozitiv me virus kanë izoluar 177 nxënës në Ohër

177 fëmijë nga shkolla fillore “Bratstvo Edinstvo” nga Ohri janë në izolim për shkak të kontakteve me mësuesit pozitivë. Informacioni u konfirmua nga drejtori i...

Deri dje janë regjistruar 871.488 persona në Maqedoni

Enti Shtetëror për Statistika (ESHS) informon publikun se regjistrimi i popullsisë vazhdon me intensitetin dhe ritmin e dëshiruar. “Deri më 17 shtator, në orën 20:00,...

Sekuestrohen 860 kilogramë duhan

Janë sekuestruar 860 kilogramë duhan në tregjet dhe magazinat në një operacion të përbashkët të kryer dje në territorin e Shkupit nga Departamenti për...

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Më 17.09.2021 rreth orës 22:00 në rrugën “Ivan Haxhinikollov” pjesëtarët e njësitit për tregëti të paligjshme pran Sektori për Punë të Brendshme – Shkup...

Përfundon afati për konfirmimin e listave të kandidatëve për kryetarë dhe këshilltarë të komunave...

Sot është afati i fundit që Komisionet Komunale Zgjedhore (KKZ) të konfirmojnë zyrtarisht të gjitha listat e kandidatëve për kryetarë dhe anëtarë të këshillave...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Aleanca me Maqedoninë e Veriut vlerësohet shumë dhe është jashtëzakonisht...

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska u takua me Sekretarin Amerikan të Mbrojtjes, Lloyd Austin III. Takimi u zhvillua në një atmosferë jashtëzakonisht miqësore, ku Ministrja...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njoftojnë se gjatë ditë do të ketë mot...

ASH – AAA: Protesta e sotme nuk ishte organizuar nga opozita shqiptare

Koalicioni opozitar Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, kanë reaguar në lidhje me protestat e sotme dhe akuzat se ata i kanë organizuar të njëjtat. Nga...

Vëllai zbulon mesazhin e fundit me 28-vjeçarin që vdiq pasi ra nga kati i...

Pak ditë më parë, 28-vjeçari Ajdin Mustafi, humbi tragjikisht jetën pasi ra nga kati i pestë i një hoteli në Shqipëri. Shkak u bënë...