Rashford lavdëron Ibran: Ai dinte si t’i mbijetojë Mourinhos

Sulmuesi i Manchester United, Marcus Rashford, e ka lavdëruar ish-bashkëlojtarin e tij tani në Milan, Zlatan Ibrahimovicin, për mentalitetin e tij, duke thënë më...

“Pse të mos lejohen tifozët në stadiume?”

Përderisa Bundesliga po përgatitet të kthehet në fushën e blertë muajin e ardhshëm, ish-portieri i Borussia Dortmundit, Jens Lehmann, beson se ndeshjet duhet të...

Djokovic e kundërshton vaksinën kundër koronavirusit: Pensionohem nëse na detyrojnë ta marrim

Tenisti serb Novak Djokovic ka thënë se kundërshtimi i tij ndaj vaksinimit mund ta detyrojë të pensionohet nga tenisi profesionist, pas pandemisë koronavirus. Të gjithë...

Lojtari portugez tregon se si shpërtheu Ibrahimoviqi pas një ndeshje me LA Galaxyn

Mesfushori portugezi Joao Pedro ka rrëfyer se si ylli Zlatan Ibrahimoviq i kishte kërcënuar të gjithë bashkëlojtarët pas një ndeshje me LA Galaxyn. Ibrahimoviq ishte...

Lenjani mund ta vazhdojë kontratën me Sionin

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani mund ta vazhdojë kontratën me klubin zviceran, Sion. Kështu ka thënë për emisionin sportiv të KTV-së “Sporti...

De Biasi: Një përvojë e vështirë me Shqipërinë

Trajneri italian Gianni De Biasi thotë se është “përvojë e vështirë” të jesh seleksionues i Shqipërisë dhe ka zbuluar se “kishte mungesë motivi” pas...

Shpërthen koronavirusi në Madeira, çfarë do të bëjë Ronaldo?

Ndizet alarmi për Cristiano Ronaldon. Ishulli i Madeiras, ku ndodhet aktualisht “ylli” i Juventusit, mund të mos jetë vendi më i sigurt në Portugali për...

Lojtarët, trajneri dhe stafi i Romës heqin dorë nga pagat e 4 muajve të...

Roma ka njoftuar se lojtarët, trajneri dhe stafi i klubit kanë pranuar vullnetarisht të heqin dorë nga pagat e tyre për pjesën e mbetur...

Beckham insiston: “Ronaldo nuk është në nivelin e Messit”

David Beckham mendon se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë para të gjithëve, derisa asi i Barcelonës është para atij të Juventusit. Si Ronaldo ashtu...

Klubi Wuhan Zall pas tre muajve sfidë kthehet në qytetin e vet, aty ku...

Wuhan Zall, klubi i Superligës së Kinës në futboll nga epiqendra e pandemisë së koronavirusit, ka bërë rikthimin emocional në qytetin e vet pas...

Opinione