Pjanic: Do t’u them nipërve dhe mbesave të mia se kam luajtur me Ronaldon...

Pjanic do të kthehet sonte në Torino, por si lojtar i Barcelonës dhe pritet të jetë titullar kundër ish-klubit të tij. Ai është një...

Destan Adili, talenti nga Kërçova që po shkëlqen në Shkup

Destan Adili nëpërmjet Akademisë së futbollit synon Evropën Djaloshi i talentuar Destan Adili dal ngadalë po e realizon ëndrrën e tij që një ditë...

Nuk ka përballje Ronaldo – Messi: Liga e Kampionëve sot sjell duelin interesant Juventus...

Këtë të mërkurë zhvillohen edhe tetë ndeshjet të tjera në Ligën e Kampionëve, të cilat janë mjaft interesante. Ndeshja më e rëndësishme e kësaj nate...

Benzema kapet mat në kamerë, i thotë Mendyt: Mos ia paso topin Vinicius, ai...

Francezi u kap nga kamerat në tunelin në ‘Borussia-Park’ duke diskutuar për 20-vjeçarin gjatë pjesës së parë, ku ai i tha Mendy ‘të mos...

Pezullohet gjyqtari i ndeshjes Milan – Roma

Giacomeli mori disa vendime të diskutueshme. Ai së pari dha një penallti për Romën në minutën e 71-të, pa u konsultuar fare me VAR-in. Ai...

Anulohet Kampionati Evropian U20, shtyhet sërish Evropiani U18

Kështu, Evropiani U20 i Divizionit B, në të cilin është dashur të paraqitet Kosova, është anuluar tërësisht. Evropiani U20 është dashur të mbahet në...

Champions, raundi i dytë sjell disa ndeshje nxitëse

Ndeshjet e raundit të dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve rikthehen sonte, ku mes tyre ka disa sfida për të mos...

Kupa, Sileksi sfidon Shkëndijën në ­çerekfinale

Në selinë e Federatës së Futbollitë të Maqedonisë, sot u hodh shorti për çerkfinalen e Kupës së Maqedonisë. Mjaft nixtje pritet që të ketë...

Pogba hjedh posht lajmin për largimin nga Franca

Mesfushori i Man. Junajtedit, Poll Pogba ishte në qendër të vëmendjes të mediave botërore me paralajmërimij se do të tërhiqet nga kombëtarja e Francës,...

Kjo është humbja e vetme e Khabib, qau ngjashëm si në luftën e fundit

Kundër Gaethje, Khabib të shtunën arriti fitoren e fundit në karrierën e tij dhe mbeti kampion i peshave të lehta në UFC. Edhe pse Khabib...

Opinione