Liga premierë mund të vazhdojë më 12 qershor

Kampionati i futbollit në Angli i ndërprerë në mars për shkak pandemisë me koronavirusin, mund të vazhdojë më 12 qershor. Kryeministri britanik Boris Xhonson, sot...

Bundesliga, klubi shkarkon sulmuesin: Gjest i papranueshëm dhe zhgënjyes

Gjatë ndalesës së detyruar për shkak të Covid-19, shumë klubeve u është dashur të shkurtojnë rrogat e lojtarëve. Vendime që kanë shkaktuar shumë pakënaqësi...

Sarr, Interi projekton goditjen e parë për mbrojtjen!

Interi ëshhtë shumë aktiv në merkato dhe është pranë një goditjeje me parameter zero. Nuk bëhet fjalë për Jan Vertonghen që përflitej prej kohësh...

Murinjo: Nuk është fundi i botës nëse Totenhemi nuk përfundon në top 6

Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo ka deklaruar sot se nuk do të jetë fundi i botës nëse Sparsit nuk arrijnë të përfundojnë në gjashtë...

Futbollisti Florian Kadriu firmos kontratë me FC”Sabail” të Azerbajxhanit

Futbollisti Kërçovarë Florian Kadriu ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare mëFC”Sabail” të Azerbajxhanit. Kadriu i cili ishte pjesë e skuadrës së“Renovës” pas sukseseve të shumta me...

Van Dijk i ndërpet intervistën, Xherdan Shaqiri e kap “me shqelma”

Mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, teksa po jepte një intervistë, ku fliste për mungesën e aktivizimit të tij gjatë sezonit të kaluar, “u bezdis”...

ZYRTARE: Immobile rinovon me Lazion

Klubi italian njoftoi kontratën e re me Immobile sezonin e kaluar, ndërsa drejtori i komunikimit Stefano De Martino zbuloi një marrëveshje të re pesë-vjeçare...

Hernandez reagon për largimin e mundshëm nga Bayerni

Lucas Hernandez nuk është duke e menduar largimin nga Bayern Munich. Për të interesohet Paris Saint Germain, por ishi i Atletico Madridi do të vazhdojë...

Ekskluzive për Lajm/Portieri i Vardarit, Gaçevski: Te Shkëndija nuk shkojë as për 1 milion...

Kapiteni dhe portieri i Vardarit, Filip Gaçevski, ka deklaruar për Gazetën LAJM se skuadra e tij edhe në derbin kundër Shkëndijës, të dielën në...

“Shumë zhurmë për asgjë”, Barça-Real mbyllet pa gola

Ka përfunduar pa gola ndeshja më e shumëpritur e kampionatit spanjoll: Barça-Real. Edhe pse të dyja skuadrat patën raste për shënim, sulmuesit nuk arritën të...

Opinione