FFM ndau çmimet dhe mirënjohjet për më të mirët në futbollin e Maqedonisë së...

Me ceremoninë gala në Teatrin nacional të Maqedonisë, Federata e futbollit të Maqedonisë ndau çmimet për më të mirët në futbollin tonë për sezonin...

Renova sot pritet ta prezantojë kosovarin Gavazaj?

Mesfushori kosovar i FC Vushtrria, Alush Gavazaj është shumë afër kalimit te Renova. Mësohet se, ai pritet që gjatë ditës së sotme (e enjte) të...

Admir Mehmedi: Pas karrierës time do të hap një restorant!

Futbollisti shqiptar i Kombëtares Zvicerane, Admir Mehmedi e lavdëroi vendndodhjen e Wolfsburgit në Bundesligë.   “Ndoshta këtu në Wolfsburg, pas karrierës time do të hap një...

“Më telefonoi Ferguson, e mendova seriozisht kalimin te Man United”

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, thotë se e konsideroi bashkimin me “Djajtë e Kuq”, kur mori telefonatën nga Sir Alex Ferguson. Polaku flet për...

Bale dhe James në harresën e Zidanit

Gareth Bale dhe James Rodriguez nuk janë në planet e trajnerit Zinedine Zidane dhe kjo u bë edhe më e qartë këtë fundjavë. Dyshja u...

Sportistët ankohen se nuk janë shtyrë Lojërat Olimpike, IOC-ja insiston se nuk ka zgjidhje...

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka paralajmëruar se asnjë opsion nuk do të jetë ideal në përgatitjet për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, pasi është përballur...

Bayern Munich heq dorë nga Sane, e synon një tjetër gjerman

Bayern Munich duket se ka hequr dorë nga Leroy Sane i Manchester City, pasi tani synon ta transferojë një tjetër sulmues gjerman, yllin e...

Pogbas nuk po i pritet: “Kurrë nuk kam kaluar diçka të tillë në karrierën...

Pogba mezi pret të rinisë sezoni. Për shkak të dëmtimeve të shpeshta dhe të rënda, Paul Pogba ka humbur pothuajse gjithë sezonin 2019/20. Megjithatë, qëndrimi larg...

Neymari për t’iu bashkuar Barcelonës, duhet të pranojë ulje të pagës për 30 milionë...

Braziliani është në sezonin e tretë të marrëveshjes pesë vjeçare me PSG-në. Neymari do të detyrohet që të pranoj një pagë për 30 milionë euro...

Ylli i Tottenhamit Son përfundon shërbimin ushtarak në Kore të Jugut

Ylli i Tottenhamit, Son Heun-Min, e ka kompletuar shërbimin e tij të detyrueshëm ushtarak në Kore të Jugut, përderisa është shpërblyer me çmim nga...

Opinione