​Rreth 19 milionë raste me Covid-19 në botë, mbi 700 mijë të vdekur

Më shumë se 18.8 milionë raste të koronavirusit janë regjistruar në botë, më shumë se 11.3 milionë njerëz janë shëruar, dhe rreth 707.000 kanë...

Australia mbyll kufijtë për shkak të koronavirusit

Australia do t’i mbyllë kufijtë e saj shtetëror për ta parandaluar përhapjen e virusit Kovid-19. Për shkak të rritjes së numrit të infektuarve të rinj,...

Gjermani, teste të detyrueshme për udhëtarët që kthehen nga zonat e rrezikut

Gjermania njoftoi se nga dita e shtunë do të kryejë teste të detyrueshme për koronavirusin për udhëtarët nga ato që qeveria përcakton si zona...

Aeroplan i OKB-së me 20 tonë pajisje mjekësore arrin në Bejrut

Një aeroplan me 20 tonë ndihma mjekësore të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka arritur në Bejrut. Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) thotë se kujdesi...

Slloveni, një viktimë dhe 15 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit, 15 raste të reja të infeksionit koronavirus u konfirmuan në Slloveni në 771 teste, dhe një prej të infektuarve...

Në Francë rritje e madhe e të infektuarve të rinj nga 30 maji

Regjistrohen 1.695 raste të të infektuarve me koronavirusin e ri dje në Francë, më së shumti nga 30 maji, kur ky numër ishte 1.828,...

Tribunali i Libanit shtyn vendimin për vdekjen e ish-kryeministrit Hariri

Tribunali Special për Libanin ka njoftuar se ka shtyrë për 18 gusht vendimin për sulmin me bombë të vitit 2005, i cili ka lënë...

Melburn, prej sot nis karantina e plotë që do të zgjasë gjashtë javë

Qyteti i dytë më i madh në Australi, Melburn është nën karantinë të plotë nga dita e sotme e cila do të zgjasë gjashtë...

Tribunali i Libanit shtyn vendimin për vdekjen e ish-kryeministrit Hariri

Tribunali Special për Libanin ka njoftuar se ka shtyrë për 18 gusht vendimin për sulmin me bombë të vitit 2005, i cili ka lënë...

Qeveria libaneze shpall gjendje të jashtëzakonshme në Bejrut

Qeveria e Libanit ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në kryeqytetin Bejrut pas shpërthimit vdekjeprurës gjatë ditës së martë në portin e kryeqendrës libaneze,...

Opinione