ShBA dhe Kina zyrtarizojnë marrëveshjen tregtare?

Kina dhe ShBA kanë arritur një marrëveshje formale e cila pret ende firmosjen nga Presidenti Donald Trump. Kushtet e marrëveshjes janë pranuar por shkresa zyrtare...

Erdogan: Ja kush më frymëzon në stilin tim udhëheqës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan beson se emiri i Katarit, Sheik Tamim bin Hamad Al Thani, është një nga drejtuesit që e frymëzuan atë,...

BQE ul parashikimet për rritjen ekonomike në 2020

Banka Qendrore Europiane uli sot në 1,1% parashikimet e saj për rritjen ekonomike në zonën euro për vitin 2020, që do të përshpejtohet për...

Aung San Suu Kyi kërkon hedhjen poshtë të rastit për gjenocid

Liderja de facto e Mianmarit, Aung San Suu Kyi u ka bërë thirrje gjyqtarëve të Gjykatës Ndërkombëtare që të hedhin poshtë akuzat për gjenocid...

30 ditë mund t’i mbani rrobat me qira, mundësia që H&M po ofron është...

H & M është një nga brendet më të njohura në botë, por edhe jo shumë të shtrenjta. Në H & M mund ta gjejnë...

Autobusi i Kolinda Grabar-Kitaroviq bën aksident me një veturë, presidentja kroate takon shoferen –...

Silvija Soldo, makina e së cilës u godit nga një autobus të mërkurën në “Mali Bukovac”, u takua sot me presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq,...

Franca zbulon reformën e zbutur të pensioneve

Kryeministri francez Edouard Philippe prezantoi të mërkurën një plan të qeverisë për të reformuar sistemin kompleks të pensioneve përballë rezistencës së ashpër nga sindikatat. Pas...

Mashtrimi i Brexitit për britanikët

“Si mund të ndodhë që Boris Johnsoni ka të ngjarë të fitojë zgjedhjet?” më pyesin vazhdimisht. Një njeri, të cilin kritikët e tij e...

Gjermani, përmirësimi i ekonomisë vetëm në vitin 2021

Ekonomia gjermane mund të ketë pritshmëri për përmirësim vetëm në vitin 2021, paralajmëron Instituti kërkimor për Ekonominë Botërore i Kielit (IfW). Sipas këtij instituti, janë...

Ish-kryeministri turk formon parti për ta sfiduar Erdoganin

Ish-kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka themeluar një parti të re politike të enjten, hap që tregon sfidimin e partisë në pushtet të presidentit, Recep...

Opinione