Njihuni me dronin “spiun” të NATO-s, qëndron 30 orë në ajër (VIDEO)

Global Hawks është droni i ri spiun i NATO-s, me të cilin aleanca do të mund të bëjë kërkime të ndryshme nga lartësia. Droni mund...

Shtetet e Bashkuara lehtësojnë rregullat për eksportimin e armëve

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, ka marrë vendim që t’i lehtësojë rregullat për eksportimin e armëve të zjarrit jashtë vendit. Kështu, prodhuesit do...

Kanadaja kërkon nga Irani të kompensojë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim...

Katër të vrarë nga sulmi masiv në Shtetet e Bashkuara

Katër persona janë vrarë dhe një është plagosur pas të shtënave me armë në një lagje në Grantsville, në Utah të Shteteve të Bashkuara,...

Erdogan paralajmëron për një ringjallje të terrorizmit islamik në Libi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi për një ringjallje të terrorizmit islamik nëse qeveria libiane në Tripolit, e njohur nga OKB-ja, do të rrëzohej,...

Brexit, Johnson do t’i drejtohet kombit më 31 janar

Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të...

Haftar letër Putinit: Jam i gatshëm të vij në Rusi

Lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, ka deklaruar se dëshiron të vizitojë Rusinë për të vazhduar bisedimet mbi...

Pompeo thyen heshtjen për kërcënimet e pretenduara ndaj ambasadorit Yovanovitch

Në intervista me drejtues konservatorë të radios, zoti Pompeo tha se ai nuk kishte njohuri për pretendimet deri në fillim të kësaj jave kur...

Verhofstadt: Marrëveshja e tregtisë pas Brexit do të jetë e vështirë

Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse...

Turqia dërgon trupat drejt Libisë, askush nuk do të mund të nxjerrë naftë pa...

Turqia ka filluar të dërgojë trupa në Libi në mbështetje të qeverisë së njohur ndërkombëtarisht në Tripoli. Kështu, sipas mediave të huaja, ka bërë të...

Opinione