Koronavirusi në Kinë, Ministria e Financës premton 130 milion euro për të luftuar epideminë

Në gjendjen kritike që gjendet Kina përballë epidemisë së coronavirusit, Ministria e Financës premtoi një buxhet prej afro 130 milionë eurosh për t'i bërë...

Coronavirusi, gazetarja kineze flet në gjuhën shqipe dhe tregon për atë se çfarë ka...

Një qytet në Kinë ku e ka origjinën edhe virusi është tashmë në karantinë. Ndërkohë që është zbuluar se ky virus ka ardhur nga...

Mbretëresha Elizabeth nënshkruan ligjin, përfundimisht Britania largohet nga BE

Afati i caktuar për dalje nga BE për Britaninë e Madhe pas shumë vonesave e dyshimeve është 31 janari dhe kjo datë nuk do...

Stoltenberg: Ende nuk ka marrëveshje NATO-Turqi për raketat ruse

“Deri tani nuk ka qenë e mundur arritja e një marrëveshjeje”, theksoi ai gjatë Forumit Ekonomik Botëror në Zvicër, në një panel ku mori...

Zbulohet mashtrimi që Erdogan i bëri presidentit Trump

Një libër i publikuar së fundmi në SHBA mbi politikën e jashtme të administratës aktuale, nxjerr në pah mënyrën sesi presidenti aktual amerikan vepron...

Pamje drithëruese nga tregu që solli virusin vdekjeprurës

Autoritetet përkatëse, pasi janë njoftuar, e kanë mbyllur markatën. I gjithë qyteti u fut në karantinë. Qyteti Uuahan ka rreth 11 milionë banorë, më tepër...

Putin fton në samit 4 fuqitë botërore, tema mister

Gjatë konferencës ndërkombëtare të Holokaustit, Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin propozoi një samit me vendet anëtare të Këshillit të Sigurisë, Kinë,Rusi, Francë, ShBA dhe...

Çfarë dihet për virusin e ri nga Kina?

Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq...

Vazhdon gjyqi i Presidentit Trump në Senat

Demokratët e Kongresit akuzuan Presidentin Donald Trump të mërkurën për hartimin e “një skeme korruptive” për të bërë presion ndaj Ukrainës që të hetonte...

Skocia në alarm, testohen pacientë për virusin misterioz nga Kina

Në spitalet skoceze disa pacientë janë duke u testuar pasi kanë shfaqur simptoma të koronavirusit, sipas të dhënave nga BBC në Skoci. Ende nuk dihet...