Vëllau i Mirsad Ndrecajt me postim emocional: Po bëhen pesë vite që nuk mund...

Po bëhen 5 vite që nuk mundemi të festojmë e te gëzojmë asnjë festë. Pese vite pa djemte me te mire te kombit tone,deshmoret dhe...

Masakra e Runicës – 1944

  Dr. Minir Ademi H.Ibrahim Arifi i lindur më 15.06.1933 në fshatin Runicë komuna e Likovës. H.Ibrahimi kishte 4 djemë dhe 4 vajza: Ismail, Qemal, Nuhi,...

Speciet që nuk i shqiten pushtetit…

Mentor Kikia E mbani mend kur Kosova hyri në zgjedhje? LDK, e drejtuar nga Isa Mustafa, vuri përpara një grua të re, Vjosa Osmanin, si...

Gafur Adili: Alternativa udhëhiqet nga intelektualë atdhetarë të devotshëm

Gafurr Adili Sonte (27.12.2019), te Rest. Bruxel të f. Aranjell të Kërçovës (pronari z. Dervish Zeqiri), me pjesërrjen e tyre na nderuan drejtuesit e lartë të...

Mickovski këmbë përmbi këmbë te BDI-ja, si në shtëpinë e vet!

Nga Safet Xhelili Në selinë e BDI-së është mbajtur takim mes kryetarit të Kësaj partie, Ali Ahmeti dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Mickovski. Pas takimit Ahmeti...

Çeliku: Kjo foto tregon se në çfarë panike gjendet BDI-ja!

Lajmi madh në një portal të “madh” partiak, e preva fotografinë e lajmit sepse nuk promovoj portale partiake... Kjo foto e porositur nga një portal...

Ne nuk premtojmë kot 18 vite me radhë, ne punojmë!

Ne nuk premtojmë për 18 vite me rradhë, ne po punojmë dhe realizojmë per 18 muaj me rradhë, ashtu siç e kemi dëshmi edhe...

Të lutemi për shëndetin e Bujar Osmanit! Thotë “u bë” për projektin në Saraj...

Safet Xhelali Po zhgënjehen të gjithë shqiptarët që kanë pritur se do të ketë së paku ndonjë ndryshim të vogël pozitiv ne BDI pas kongresit...

Edi Rama dhe rruga qorre e Kosovës!

Nga Veton Surroi Kosova, ajo që është identifikuar me votën e 6 tetorit, nuk ka mundur të marrë pjesë në iniciativën mini-Shengen. Dhe rrjedhimisht, çfarëdo...

Albin Kurti, lideri që të ardhmen e popullit e ka më të rëndësishme se...

Është fat që kemi një lider që të ardhmen e popullit e ka më të rëndësishme sesa cilindo post publik, një njeri që qeverisjen...