Nesimi, Ramës: S’mund të ketë pajtim derisa Serbia të mos jep përgjegjēs per luftërat

Shkruan: Robert Nesimi Edi Rama tha se pas konflikteve rajoni duhet të pajtohet, ashtu siç janë pajtuar SHBA me Japoninë, Franca me Gjermaninë. Por Franca nuk...

Kush është Tegetlija, krahu i djathtë i Dodikit që po merr pjesë në Ohër...

Shkruan: Naser Pajaziti Në kuadër të takimit të nismës “Open Balkan” në Ohër po merr pjesë në cilësinë e vëzhgueses edhe Bosnjë-Hercegovina e përfaqësuar nga...

Autorët e djegies së Qendrës Bullgare u gjetën menjëherë, ata që dhunuan Muzen...

Shkruan: Naser Pajaziti     Në Manastir disa herë është dhunuar dhe është tentuar ti vihet flaka Muzeut të Kongresit të Alfabetit. Kurrë nuk u zbuluan autorët??? Rasti i...

Joseph: Sergej Lavrov ia dha “puthjen e vdekjes” Ballkanit të Hapur

Eksperti për Ballkanin Perëndimor, Edward Joseph, ka ‘përgëzuar’ ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergey Lavrov, që, sipas tij, i dha ‘puthjen e vdekjes’ nismës...

Sergei Lavrov zbuloi mashtrimin e kryeministrit Rama me Open Balkan!

Shkruan: Enver Bytyqi Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov, pasi nuk mundi ta realizojë vizitën e tij në Beograd për shkak të...

Falënderimet e mia shkojnë për Lavrovin!?

Shkruan: Kim Mehmeti Ka vite që jemi duke e përsëritur të vërtetën që e dinin të gjithë – se ‘Ballkani i Hapur’ është projekt...

Faleminderit Lavrovit për dy të vërtetat e “Ballkanit të hapur”

Shkruan: Shaban Murati Kortezia profesionale më detyron të falënderoj ministrin e jashtëm të Rusisë, Sergej Lavrov për dy të vërteta mbi nismën e “Ballkanit të...

Ngushëllime për OPEN BALKAN’istët…

Shkruan: Fjezi Hajdari Ngushellime per OPEN BALKAN’istët.., Llavrov, njet! Maqedonia e Veriut bile edhe Bullgaria, ia kane mbyll hapesiren ajrore ‘vellait te ketyre OPEN BLAKAN’istëve’, ministrit...

Kolonizimi i butë i shqiptarëve

Shkruan: Arben Kurteshi Shprehja tjetër për “Kolonizimin e butë të Shqiptarëve“ është „Ballkani i hapur“! Projekti “Ballkani i hapur” nuk është gjë tjetër pos një projekt...

Paska ndërruar jetë Sulejman Sulejmani – Baca Sylë!

Shkruan: Naser Pajaziti Paska ndërruar jetë Sulejman Sulejmani – Baca Sylë! Njeriu që ishte simbolikë e vuajtjeve, sakrificave dhe trajtimit nga sistemi i këtij shteti! Atdhetari nga...