Homazhe për rektorin historik të UT-së, Fadil Sulejmani dhe dëshmorin e arsimit shqip, Abdylselam...

Drejtuesit e Universitetit të Tetovës, të udhëhequr nga Rektori, Prof. Dr. Vullnet Ameti, prorektori për Arsim, Prof. Dr. Reshat Qaili, prorektori për Shkencë, Prof....

Kushëriri i Nikolla Gruevskit bën kaos me “ka llash” në Shkup!

Mediumet maqedonase raportojnë se Toni Dimitrievski, kusheriri i ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ka shkaktuar kaos gjatë zënkës me fqinjët, transmeton Gazeta Lajm. Rasti ka...

Maqedonia për herë të parë dërgon ambasador(e) shqiptar(e) në Kosovë, është nga Kumanova!

Në seancë të mbyllur, Qeveria miratoi listën me 19 propozime për emërimin e ambasadorëve të RMVsë në shtete të ndryshme. Pas çka lista pritet...

Aleanca: Rrahja e tre kosovarëve nga “Komitët”, sulm direkt ndaj shqiptarëve

"Rrahjen e tre djemve kosovar nga grupi i tifozëve “Komitët” në Shkup e vlerësojmë si sulm direkt ndaj shqiptarëve dhe të drejtave elementare që...

Investimet e huaja në Kinë arrijnë 124 miliardë dollarë

Investimet e huaja të drejtpërdrejta në pjesën kontinentale të Kinës në 11 muajt e parë të vitit u rritën gjashtë për qind krahasuar me...

Erdogan dërgon mjek nga Turqia për shërimin e Gëzimit nga Shkupi dhe vajzës së...

Truproja i cili punonte ne ambasadën e Turqisë ne Shkup, Shqiptari Gëzim Hamiti ka pësuar aksident te rende ne Shkup ku bashke me te...

Zekiri: Për çka i duket parimore VMRO-ja Bujar Osmanit? (VIDEO)

LSDM-ja dhe BDI-ja nuk mund t’i fshehin më mosmarrëveshjet brenda koalicionit qeveritar, shkruan gazeta LAJM. Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri, ka kritikuar ashpër zëvendëskryeministrin...

Tetovë, përdhoset pllaka përkujtimore e heroit Mehmet Pashë Deralla (VIDEO)

Kjo pllakë përkujtimore e Mehmet Pashë Derallës gjendet në Kompleksin Arabati Baba Teqe në Tetovë. Por disa keqbërës, me sprej kanë njollosur me të zezë...

Zaev thotë se do të shqyrtojë seriozisht mundësinë për qeveri pa BDI-në!

LSDM seriozisht do të mendojë për raportet në koalicion me BDI-në, pas bllokimit të ndryshimit të kodit zgjedhor me të cilin duhej të ulet...

S’ka grupe pune për rekomandimet e Komisionit të Venecias

Pushteti nuk ka metodologji mbi të cilën do ta zbatojë Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve në Gjyqësor pas rekomandimeve të Komisionit të Venecias. Kryeministri...