A më mirë Ali Ahmeti të largohet nga politika, apo të mbetet edhe më...

Më 22 dhjetor BDI ka caktuar Kongresin e saj të katërt partiak, në të cilën do të zgjedhet kryetari i kësaj partie. Në margjina...

Mijallkov zbulon nëse ka dhënë të holla për “Imperia” (VIDEO)

Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov nuk deshi të komentoj lidhshmërinë e tij me rastin “Reket”, i cili rast në mënyrë indirekte ka të...

Kapen 30 emigrantë, arrestohet 41-vjeçari nga Shkupi

Dje rreth orës 18:00 në zonën industriale në afërsi të fshatit Vasilevë është privuar nga liria M.O. (41) nga fashti Zelenikovë i Shkupit. Policia në...

Shefqet Hallaqi ka komunikuar me Fatime Fetain

I dënuari për rastin “Lagja e trimave”, Shefqet Hallaqi ka komunikuar nga qelia e burgut përmes celularit me ish prokuroren speciale Fatime Fetai me...

Pendarovski: Brenda tremujorit të parë të vitit 2020 do të jemi anëtare e NATO-s

Spanja ka gjasa të formojë Qeverinë e saj diku nga mesi i janarit, ndërsa jo më larg se 3 muajt e parë të vitit...

Akademia bullgare: Nuk ekziston gjuha maqedonase

Akademia bullgare e Shkencave dhe Arteve nuk e njeh gjuhën maqedonase. Në një mbledhje të mbajtur dje është sjellë vendimi se gjuha maqedonase nuk...

Vetingu në “stend baj” deri në zgjedhje

Debati për veting si edhe fillimi i procesit nuk mund të përfundojë para zgjedhjeve, tha ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, duke elaboruar se që...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, për shëndetësi, arsim,...

Moti sot me vranësira mesatare

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare me shi të dobët lokal, ndërsa në male me borë. Temperatura e mëngjesit do...

Ligji për gjuhën shqipe pritet ta dominojë fushatën zgjedhore

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka paralajmëruar fillimin e bisedimeve me të gjitha institucionet dhe partitë politike për të gjetur një zgjidhje...