Ndërtimi pa leje tek “Mavrovasja”, Komuna e Çairit: Do të veprojmë sipas kompetencave ligjore

Para disa muajsh lokali “Fontana” te Mavrovasja u djeg i tëri, ndërsa tani po ndërtohet me përmasa më të mëdha. Nga Komuna e Çairit...

Fillon takimi Sela-Gashi, po përgatiten protestat e përbashkëta të koalicionit ASH-AAA? (Video)

Në Shkup ka filluar takimi mes liderëve të koalicionit ASH-AAA, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi. Në takimin që po zhvillohet në selinë e Alternativës,...

Remzi Mehmedi: Krimin elektoral mund ta faktoj hapja e kutive,kurse arsyet politike do i...

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët nga Kërçova Remzi Mehmedi ka komentuar rezultatet zgjedhore të 15 korrikut. Ja çka shkruan në fb llogarinë e tijë: ,,Krimi...

U regjistrua edhe një i infektuar me Kovid-19 në Kërçovë

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, sot në Kërçovë ka një të infektuar me virus korona, me çka numri i përgjithshëm i të...

Regjistrohen 13 raste të reja me Kovid-19 në Kumanovë, tetë në Likovë

Qendra për shëndet publik Kumanovë në 24 orët e fundit ka evidentuar 21 të infektuar të rinj me Kovid-19, kumtuan sot kompetentët nga institucioni...

Mbi 4 000 raste aktive me koronavirus në Maqedoni

Pas një kohe të gjatë, në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga virusi korona por, sërish është regjistruar numër i...

Rrjedhin afatet për ankesat e partive në Gjykatën Administrative

Gjykata Administrative është e gatshme të shqyrtojë një numër të madh të padive të paralajmëruara nga partitë politike, në mënyrë që në afat prej...

Pas zgjedhjeve, ministrat në gjumë!

Angazhimet gjatë fushatës parazgjedhore për partitë amë si duket kanë shteruar “bateritë” e krerëve të dikastereve qeveritare. Gati një javë pas ditës së votimit,...

Ruskoska: Paratë e “Aleancës ndërkombëtare” kanë përfunduar në shtëpinë e prindërve të Boki-13

Kemi mjaft dëshmi materiale të cilat dolën kryesisht nga ekspertiza që iu bë telefonit të të akuzuarit aktual Bojan Jovanovski. Sa u takon parave...

Mançevski negativ në testin e parë për koronavirus

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski njoftoi sot në profilin e tij në Fejbuk se testi i tij i parë për koronavirus...