Shpërthim në shtypshkronjën në Manastir, aty ku shtypen materialet zgjedhore

Një shpërthim i fuqishëm mbrëmë ka ndodhur në shtypshkronjën “Kiro Dandaro” në Manastir. Një njoftimin e policisë thuhet se zjarri ka shpërthyer në ora...

Vetëvendosja po vjen edhe në Maqedoninë e Veriut?!

Lëvizja Vetëvendosje do të shtrijë aktivitetin edhe në Maqedoninë e Veriut. Në pranverë do të jenë lëvizjet e para të lëvizjes së Albin Kurtit,...

Shkup, lëndohen pesë persona në gjithsej 14 aksidente

Në katër prej gjithsej 14 aksidenteve në komunikacion, të cilët mbrëmë janë regjistruar në rajonin e Sektorit për Punë të Brendshme – Shkup, pesë...

Pendarovski do të takohet me përfaqësuesit e bashkësive fetare

Presidenti, Stevo Pendarvoski sot do t’i pres në takim kryetarët dhe përfaqësuesit e bashkësive fetare të theksuara në Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë...

Zaev dhe Osmani për vizitë në Çeki

Kryeministri Zoran Zaev sot me një delegacion qeveritar do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Çeki, ku do të pritet nga kolegu i tij...

Mot i vranët me mjegull nëpër lugina

Në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Në pjesën më të madhe të ditës luginat do...

LSDM të enjten pritet të zgjedh emrin e kryeministrit teknik

Dy javë na ndajnë nga formimi i Qeverisë teknike, ndërsa tani për tani edhe LSDM edhe VMRO-DPMNE nuk zbulojnë cilët do të jenë zgjidhjet...

“Asnjëherë e Veriut, vetëm Maqedoni”, brohoriteshte derisa Qeveria mbante seancë në Kumanovë

Ndërsa qeveria mbajti seancën e saj të 171 në Kumanovë, jashtë ndërtesës, anëtarët e Komitetit Komunal të VMRO-DPMNE kanë protestuar jashtë ndërtesës, përcjell FLAKA. Ata...

Qeveria ‘zbarkoi’ sot në Kumanovë, ministrat do njihen me hallet dhe kërkesat

Kabineti qeveritar i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev për mbledhjen e 171 qeveritare sot zhvendoset në Kumanovë. Kjo praktikë e mbajtjes së mbledhjeve periferike...

Padi penale për ish-ministrin e Bujqësisë Aco Spasenovski

Drejtoria e Policisë Financiare deri tek Prokuroria Themelore Publike – Shkup ka paraqitur padi penale kundër ish-ministrit të Bujqësisë, Aco Spasenovski. Ish-ministri i Bujqësisë, Aco...