Për hapjen e kufijve nuk ka politikë, kriter kryesor është pasqyra epidemiologjike

Në çështjen e hapjes ose mbylljes së kufijve nuk ka politikë, kriteri kryesor është pasqyra epidemiologjike. Kriter kryesor për BE-në është afër ose nën...

ASH: BDI dhe nënkryetarja Arifi abuzon me shkollën në Reçicë të Vogël

Reagimi i ASH-se: BDI dhe nënkryetarja Arifi abuzon me shkollën në Reçicë të Vogël në kohë fushate BDI në çdo formë mundohet të keqpërdor, pushtetin...

Milloshoski edhe në testin e dytë për COVID-19 është negativ

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshoski publikoi në rrjetet sociale se edhe testi i dytë për Kovid-19 është negativ. “Të respektuar miq, edhe rezultati i dytë...

Mjekja nga Tetova në vijën e parë kundër Koronës (Foto)

Nga Nada Dosti Ndërsa shoqëria vazhdon të merret me debatin “ekziston apo nuk ekziston virusi” kjo është çështja”, disa të tjerë janë të tmerruar nga...

NDI: Zijadin Sela 17 për qind, Ali Ahmeti 15 për qind! (Dokument)

Zijadin Sela është politikani shqiptar për të cilin më së shumti qytetarë kanë mendim pozitiv, tregon anketa e NDI. Sipas kësaj ankete, për Zijadin...

Zhbogar në Ohër: Largimi i objekteve ilegale, më e rëndësishme se interesat personale

Derisa në anën e liqenit të Ohrit më shumë se dy javë, objektet pa leje si dhe pajisjet e tjera urbane largohen në mënyrë...

Habiten shqiptarët e Çairit: Izet Mexhiti dështoi një herë në politikë, pse kërkon prap...

Një anketë e zhvilluar në teren nga ekipi i RTSHS-ë në qytete të ndryshme të Maqedonisë së Veriut, tregon se bashkëkombësit tanë e dëshirojnë...

Zgjedhjet, vazhdon “fushata” përmes përgjimeve

Fushatë “bombash”. Të paktën tani për tani, publiku ka mundësi të njihet përmes internetit me bisedat nga takimet ku kanë qenë edhe Zoran Zaev...

Mos-riparimi i rrugës në Fushë Topanë revolton banorët, Komuna arsyetohet me pandeminë

“Për më shumë se katër javë gropat në rrugët e lagjes Fushë Tophanë në Komunën e Çairit po qëndrojnë të hapura. Kjo sipas qytetarëve...

Çfarë përmban draft korniza negociuese e BE-së me Maqedoninë e Veriut?

Bruksel, 2 korrik – MIA ka ardhur deri te propozim dokumenti i plotë i KE-së dorëzuar deri te Këshilli i BE-së me të...