Afrim Gashi: Ziadini dhe unë e bëmë atë që kërkuan shqiptarët, e bëmë bashkimin

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nga Kumanova tha se me vite me radhë shqiptarët duke parë agonin e degradimit në pothuajse të gjitha sferat...

Glauk Konjufca nga Kumanova: Tash është koha që shqiptarët të votojnë për ndryshime

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca na Kumanova ku ka ardhur për të mbështetur koalicionin AAA-ASH-së, tha se ka ardhur në Kumanovë, ngase aty...

Selmani: Ideja e BDI-së për kryeministrin, vetëm për të mashtruar elektoratin shqiptarë

Ideja e kryeministrit shqiptar është një mashtrim, një tallje brutale me shqiptarët, vlerëson gazetari Naser Selmani në emisionin ‘Enter’ në TV SHENJA. “Do të ishte...

Ibrahimi: Afrimi dhe Zijadini do të zgjidhin çështjen e veteranëve të UÇK-së

Kandidati për deputet i koalicionit “Tash është koha”, Zeqirja Ibrahimi, në tubimin e sontëm në Kumanovë ka pyetur liderin e LSDM, me që ka...

Sela: Nuk do të largojmë shqiptarë nga puna

Kryetari i ASH-së, Ziadin se Sela premtoi se nëse ky koalicion fiton zgjedhjet, nuk do t’i rrezikohet vendi i punës asnjë̈ shqiptari për shkak...

Zaevi: BDI dhe VMRO do të jenë në opozitë

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev nga Çairi e ka akuzuar VMRO-DPMNE-në dhe BDI-në për nxitjen e nacionalizmit. Zaev tha se koha e nacionalizmit ka...

“Durmo Turs”, Prokuroria: Mbrojtja falsifikoi gjetjet e ekspertëve

Prokurori Darko Jakimovski, i cili përfaqëson rastin “Durmo Turs”, për aksidentin e tmerrshëm të autobusit që ndodhi vitin e kaluar afër fshatit Llaskarcë, në...

Sela për MIA-n: Ali Ahmeti dhe BDI-ja janë shqiptarë sezonalë

Ali Ahmeti dhe BDI-ja janë shqiptarë fakultativë, shqiptarë sezonalë. BDI-ja përmes propozimit për kryeministrin shqiptar dëshiron të vazhdojë t’i mbajë votuesit të cilët i...

Fetai: Ndjehem mirë, porosisë të gjithë të respektojnë masat!

Prokurorja Fatime Fetai në deklaratë për TV21, tha se për 14 ditë do të jetë në vetizolim për shkak se ka pasur kontakt me...

Ekspertët: Idetë e BDI-së, premtime parazgjedhore

Vizionet e BDI-së nga programi zgjedhor për badenter në Qeveri mbi çështjet ekonomike, formimin e Gjykatës së Lartë kundër diskriminimit dhe ndryshimin e himnit...