Gashi: 15 korriku do të mbahet mend si dita e vjedhjes masive të votës...

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi para protestuesve tha se mesazhi kryesor të cilën ata e japin është se loja nuk ka përfunduar ende. “15 korriku...

Deklarata e protestës: BDI nuk është fituesi i zgjedhjeve por grabitësi i vullnetit politik...

Protestuesit kanë arritur para selisë së BE-së, ndërsa u lexua edhe Deklarata e marshit protestues. Jemi sonte këtu para Zyrës së Delegacionit të Bashkimit Europian...

Sela: BDI nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela tha se ky popull kërkon liri siguri këtu në trojet e tyre. Sela tha se nga KSHZ u përgatit...

128 raste të reja dhe 137 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Brenda 24 orëve janë bërë 1025 testime, ndërsa janë regjistruar 128 raste të reja me Covid -19. Kanë ndërruar jetë 6 persona, katër pacientë nga...

Lirohet benzina, dizeli do të shitet me çmim të njëjtë

Komisioni Rregullator për Energjetikës ka sjell vendim për uljen e çmimeve për shitje me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,26 % në...

Transferimi i “Grupit të Kumanovës” në burgjet e Kosovë është i mundur (VIDEO)

Vetëm disa ditë pasi ministri kosovar i Drejtësisë, Selim Selimi, tha se pjestarët e “Grupit të Kumanovës” mund të ekstradohet në Kosovë për vuajtjen...

Vizitorët e huaj ankohen më shumë për infrastrukturën rrugore dhe higjienën në vendet publike

Rrjeti rrugor dhe higjiena në vendet publike morën notën më të ulët nga vizitorët e vendit të anketuar në vendkalimet kufitare në vend. Ata...

5 shtyllat e BDI-së, Zejd i përgjigjet Osmanit: Ke harruar shtyllën e turpit

Skender Rexhepi-Zejd nga "Aletrnativa", i eshte pergjigjur zedhenesit te BDI-se, Bujar Osmani i cili dite me pare, shpalosi 5 shtyllat e BDI-se per bashkepunim...

Të hospitalizuarit me Kovid-19 në Klinikën infektive marrin edhe trajtim me terapi fizikale

Në Klinikën për sëmundje infektive dhe gjendje febrile çdo pacient merr trajtim përkatës të gjendjes së tij shëndetësore. Tek pacientët të cilët janë të...

KRRE-ja përgatit sot çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme do të publikoj çmimet e reja të derivateve të naftës të cilat do të jenë...