Stoltenberg bën thirrje për unitet të NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se aleanca 30-anëtarëshe duhet të “qëndrojë ushtarakisht e fortë, të jetë më e bashkuar politikisht...

Nesër pritet të vendoset për orën policore

“Një pjesë e popullatës nuk merr vesh në asnjë anë. Nëse ia jepje, pse i ke dhënë? Nëse nuk i jep përse nuk i...

Filipçe: Për momentin nuk diskutohet për hapjen e kufijve

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë pyetjeve të gazetarëve mbi hapjen e kufijve të shtetit ai tha se për momentin nuk është në plan...

Filipçe: Mosrespektimi i masave na ka sjellë në këtë situatë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën për shtyp sot tha se ditëve të fundit ka pasur një bashkëpunim më të mirë me qytetarët...

LSDM akuzon kuadrin e VMRO-së për përhapjen е koronavirusit

Ora policore gjatë fundjavës nuk ka mbajtur brenda qindra qytetarë. Nga e enjtja në orën 21 deri të hënën në 5 të mëngjesit, 622...

Shifrat në rritje të të infektuarve më Kovid-19, rrezikojnë zgjedhjet e 5 korrikut

Numri në rritje i rasteve aktive me virus korona rrezikon 5 korrikun si datë të mundshme për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Për VMRO-DPMNE-në, kjo...

Qeveria nuk diskuton vendosjen e orës policore në vatrat e virusit

Qeveria në mbledhjen e sotme nuk ka diskutuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për kthimin e orës policore në vatrat e virusit. Burime...

Zaev: Të jemi të bashkuar në disiplinën dhe luftën kundër koronavirusit

 Sa do të zgjasë beteja kundër koronavirusit, varet nga secili prej nesh dhe nga vendimi ynë nëse duhet të respektojmë masat për mbrojtje personale...

Tre viktima dhe 127 raste të reja me Covid-19, shërohen 7 pacientë

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 702 teste, dhe janë regjistruar 127 raste të reja me Covid-19 edhe...

Çulev: Gjithsej 5.397 persona nuk kanë respektuar orën policore

Mininstri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev njoftoi se nga ora 21:00 e ditës së enjte e deri më sot në ora 05:00, 622...