Covid-19, shërohen edhe 4 pacient në vend

Ministria e Shëndetësisë informon se sot nga Klinika për sëmundje Infektive në Shkup pas dy testeve negative janë shëruar tre pacientë me Covid-19, dy...

Lajmi i fundit: Koronavirusi në Maqedoni, shënohen edhe dy viktima

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 496 testeve të realizuara, 48 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas vendbanimeve, 11 raste janë...

Dimitrievski: Në Kumanovë të zbatohet modeli i Dibrës (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski kërkon nga Qeveria që të shpall gjendje krize edhe në Kumanovë siç bëri në Dibër 13 mars,...

Zaev: Jam në vetizolim në shtëpinë time në Strumicë, nuk kam simptome

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev konfirmoi përmes profilit të tij në Facebook se është në izolim për shkak të kontaktit me një pacient të...

Lajmi i fundit: Virusi korona, Mickoski dhe Zaev në izolim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp njoftoi se dy liderët e partive më të mëdha në vend janë në...

Lajmi i fundit: Virusi korona, 49 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

4 orëve të fundit në vendin tonë, 49 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona(Covid-19). Me rastet e fundit numri i të infektuarve në...

Prokuroria e Shkupit kërkon masa ndëshkuese për 20 persona

Prokuroria Themelore Publike-Shkup, sot ka propozuar urdhër-dënim ndaj 20 personave, 19 prej të cilëve për mos-respektim të orës policore, derisa për njërin që nuk...

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 57 persona

Gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e pandemisë Covid-19 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është marrë vendim për izolimin e...

Maqedonia e Veriut në izolim të plotë deri të hënën

Ora policore si pasojë e gjendjes së jashtëzakonshme të krijuar nga pandemia Covid-19 sot fillon nga ora 16:00 dhe do të zgjasë deri të...

Masën 14.500 denarë pagë do ta shfrytëzojnë edhe drejtuesit dhe pronarët, ndërsa numri i...

Masën për mbështetje të punëdhënësve nga sektori privat për 14.500 denarë për një të punësuar mund ta shfrytëzojnë drejtuesit dhe pronarët e bizneseve të punësuar...