Pasi vodhi veturën, fëmija nga Tetova gjatë vozitjes u përplas me një veturë tjetër

Një fëmijë nga Tetova është ndaluar nga policia pasi i njëjti pasi kishte marrë një veturë në mënyrë të paligjshme, u përplas me një...

Një 28-vjeçare nga Shkupi është rrahur nga bashkëshorti dhe prindërit e tij

MPB ka njoftuar se 14.04 në ora 20:15 në SPB Shkup një grua 28 vjeçare ka raportuar se rreth orës 11:30 në zonën e...

BDI: Më 8 maj, Mickoskit dhe tellallëve të tij do t’i tregohet vendi

BDI ka reaguar përmes një kumtese ndaj fjalorit të VMRO-së gjatë fushatës zgjedhore ku mes tjerash thuhet se më 8 Maj do t’u vjen...

Parashikimi i motit për sot në Maqedoninë e Veriut

Moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut, të...

Të rinjtë në Maqedoninë e Veriut, të zhgënjyer me programet e kandidatëve për president

Të rinjtë në Maqedoninë e Veriut janë shprehur të zhgënjyer nga kandidatët që i janë futur garës për president të shtetit, duke thënë se...

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

Në tubimin qëndror të Koalicionit VLEN, sonte nga Komuna e Zhelinës, lideri i Lëvizjes Demokratike, z. Izet Mexhiti theksoi: “Si mundet që Bujar Osmani të...

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e...

Ali Ahmeti tha se u është mirënjohës të gjithë atyre që ju bashkuan Frontit Europian. Ahmeti shtoi se Europa dhe Lindja janë në luftë dhe...

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet...

Javën e fundit të fushatës zgjedhore për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, kandidati për president Stevo Pendarovski sot e filloi me takime me...

Vetëm një shtetas i RMV-së ka kërkuar evakuim nga Izraeli, për momentin situata është...

Nga territori i Izraelit vetëm një shtetas i Maqedonisë ka kërkuar evakuim të menjëhershëm, ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme, Bujar...

Gir: Presim zbatim të ndryshimeve kushtetuese për vazhdimin e rrugës së vendit drejt BE-së

Euroambasadori Dejvid Gir nuk e komenton deklaratën e kandidatit për president nga Fronti Evropian, Bujar Osmani, se ndryshimet kushtetuese do të jenë kusht për...