Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht për rastin “Shuplakat”

Ish-kryeministri në arrati ,Nikolla Gruevski dhe ish ministri për Transport dhe Lidhje, Mile Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”. Gruevski dënohet me një vjet e...

Një vit e gjysmë burg për Nikolla Gruevskin për “Shuplakat në Qendër”, Janakievski dënim...

Ish kryeministri i arratisur, Nikolla Gruevski për veprën penale “Dhunë” u dënua me 1 vit e gjysmë muaj ish ministri i Transportit dhe Lidhjeve,...

Nedelkov: Duhet të ketë zgjidhje për orët mësimore, në të kundërtën mësuesit do të...

Jam i bindur se problemi me orët shtesë dhe me mungesën e pajisjeve për punë do të zgjidhet shpejtë, në të kundërtën, mësuesit do...

Carovska për bojkotimin e mësimit: Nuk sjellë të mira për gjeneratën e ardhshme

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska duke komentuar paralajmërimet për bojkot të mësimit online, ka vlerësuar se ai nuk sjell të mira për...

Ministria e Mbrojtjes deklarohet për aksidentin ku u lënduan pjesëtarët e saj

Në lidhje me aksidentin në rrugën Shtip – Radovish, ku u lënduan 17 pjesëtarë të Armatës së Maqedonisë së Veriut, është deklaruar Ministria e...

Në muajin nëntor pritet të shpërndahen kartelat me 6000 denarë

Nga mesi i muajit nëntor bankat do të duhet t’i dorëzojnë kartelat qytetarëve në vlerë prej 6000 denarësh. Parat me siguri pritet të shpenzohen deri...

539 shkelje për mosmbajtje të maskës, ka regjistruar MPB

Gjatë 24 orëve të fundit, në tërë territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 539 shkelje për mosmbajtje të pajisjeve mbrojtëse. Për këtë, dikasteri përgjegjës...

Aksion anti-drogë në Demir Kapi, dy të arrestuar

Gjatë ditës së djeshme, pas informacioneve paraprake, policia ka kryer bastisje në vendin e quajtur “Javorica”, në Demir Kapi. Gjatë kontrollit janë kapur 65...

Qeveria me seancë, ministrat nënshkruajnë Kodin e sjelljes etike

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot, (29.09.2020), e martë, me fillim në orën 12:00, në Sallën solemne do ta mbajë mbledhjen e...

“Dhuna në qendër”, sot aktgjykimi ndaj ish ministrit Janakieski

Pas një procesi gjyqësor katërvjeçar, sot në mesditë në Gjykatën Penale në Shkup do të sillet vendim për rastin “Dhuna në Qendër”, ku i...

Opinione