Sela: Muaji i Ramazanit, është muaji i sakrificës dhe i begatisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Muajin e Ramazanit. Më rastin e fillimit të muajit të shejntë...

Gashi: Qoftë ky Ramazan shkallare përmes së cilës besimtarët ngrihen më pranë Zotit të...

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Muajin e Ramazanit. Ja urimi i plotë i Gashit: Fillimi i muajit të agjërimit,...

Filipçe takohet me Ambasadorin e Kinës Zhang Sou për të shpejtuar procesin e shpërndarjes...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në rrjetin social Facebook, bëri të ditur se është takuar me Ambasadorin e Kinës Zhang Sou. Në këtë takim...

Ahmeti uron besimtarët musliman me rastin e muajit e shenjtë të Ramazanit

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, ka lëshuar një mesazh urimi duke dëshiruar kështu agjërim...

MPB në krizë/ Ka mungesë të targave të regjistrimit për vetura

Ministria e Punëve të Brendshme po përballet edhe me mungesë të targave për vetura, përshkak se tenderi i vitit të kaluar është anuluar dhe...

Thaçi: Ramazani një moment i volitshëm të reflektojmë dhe të jemi më solidarë

Telegram urimi i kryetarit të PDSH-së z. Menduh Thaçi për muajin e shenjtë të Ramazanit; Të nderuar qytetarë, Në vigjilje të muajit të Ramazanit, populli jonë...

Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës...

Afërsisht 14,1 milion doza të vaksinave Fajzer/BioNTek do të shpërndahen në 47 vende në kuartalin e dytë të këtij viti, njoftoi sot Lidhja...

SPB-Manastir me detaje rreth autobusit që u rrokullis në afërsi të Demir Hisarit

SPB-Manastir informoi se këtë pasdite në ora 14:25 në aksin rrugor nga Demir Hisari për në fshatin Dragozhan, një autobus i kompanisë së duhanit...

Rënie drastike e rasteve pozitive me virus

Ministria e Shëndetësisë ka kumtuar raportin ditor për situatën me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Janë regjistruar 193 raste të reja pozitive nga 1.192 testime...

Afera me pasaportat, s’ka hetime mbi “sabotimin e aksionit policorë”

Tani për tani, prokuroria nuk heton nëse persona nga Ministria e Brendshme e kanë rrezikuar hetimin e rastit “Sozia”. Aferën me pasaportat, në vend...

Opinione