Moti me diell dhe erë të përforcuar, temperatura deri më 36 gradë

Moti në mbarë vendin sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e përforcuar veriore e cila gjatë ditës...

Zhbogar: Askund pa maskë!

Ambasadori evropian Samuel Zhbogar në Fejsbuk publikoi video në të cilën në gjuhën maqedonase bën thirrje për respektim të masave për mbrojtje nga Kovid-19. “Virusi...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut – tri ditë votim me maska

Në Maqedoninë e Veriut, 15 parti politike janë duke luftuar për 120 ulëse të parlamentit. Këto do të jenë zgjedhjet më të veçanta parlamentare...

Ziberi nga Krusheva: Do jem kryeministër për të gjithë

Sot nga qyteti i Krushevës Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Ziberi ia nisi duke rikujtuar historikun e këtij vendi i cili në...

199 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1545 teste të realizuara 199 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Shkup-90, Kumanovë-17,...

Policia është në kërkim të Vlladimir Pançevskit

Policia nuk mund ta gjejë gjykatësin e shkarkuar Vlladimir Pançevski dhe ta arrestojë, pasi gjykata e Velesit i shqiptoi masën e paraburgimit pasi nëntë...

Një 24 vjeçare dhe 7 pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë në 24 orët...

Sot është regjistruar viktima më e re në moshë nga virusi korona në vendin tonë. Bëhet fjalë për 24 vjeçaren nga Tetova ,e cila...

Hapja e kufirit Llojan-Miratoc, banorët: Gënjeshtër dhe premtim i parealizuar i BDI-së

Në vend të kabinave për kontroll të udhëtarëve, në vendin ku duhej të ndërtohej kufiri LLojan-Miratoc, sot gjendet vetëm se një grumbull me dhe...

Pendarovski për gjenocidin në Srebrenicë: Idetë për territore të pastra etnike gjithmonë çojnë në...

Presidenti, Stevo Pendarovski, dërgoi një mesazh me rastin e 25 vjetorit të gjenocidit të Srebrenicës. “25 vjet më parë, gjenocidi i Srebrenicës u zhvillua kur...

KSHZ gati për zgjedhjet, Kondarko: Dalja në votime është e sigurt

Një përpjekje e tretë e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për të kompletuar këshillat zgjedhor pasi pothuajse 50% e punonjësve shëndetësorë, që do të kryejnë...

Opinione