Në pjesën shqiptare të Shkupit më lirë po shiten “foret” e marketeve të zbrazura,...

Paniku për gjoja zbrazjen e marketeve dhe mungesë të produkteve ushqimore si pasojë e Koronës për momentin vërehet vetëm në pjesën shqiptare të Shkupit....

Qendrat tregtare Shkup Siti Moll, Ramstor Moll dhe Kapitoll Moll me orar të shkurtuar...

Qendrat tregtare Shkup Siti Moll, Ramstor Moll dhe Kapitoll Moll prej sot do të punojnë me orar të shkurtuar të punës nga ora 11:00...

Qytetarët në Shkup respektojnë rekomandimet

Një nga vendet e preferuara për qytetarët gjatë vikendeve ku për hyrje njerëzit pritshin në radhë, sot ishte i mbyllur për vizitorë. Kopshti zoologjik...

Krejt Dibra me maska (Foto)

Në Dibër dhe Qendër Zhups është shpallur gjendje krize për shkak të Koronavirusit. Thuajse të gjithë qytetarët mbajnë maska, raporton Gazeta Lajm. Radio Evropa...

Dibra prej mbrëmë në shtetrrethim

Prej mbrëmë në mesnatë, hyrjet daljet nga Dibra janë ndaluar, ndërsa qarkullojnë vetëm vetura të policisë, ushtrisë dhe urgjencës. Lejohen të futen brenda perimetrit...

MPB: Gjendja në Dibër dhe Qendër Zhupë është stabile

Ministria e punëve të brendshme (MPB) deklaroi se nga aspekti sigurisë, gjendja në Dibër dhe Qendër Zhupë, ku është shpallur gjendje krize është stabile. Zyrtarët...

Katër pacientë nga Dibra me Koronavirus sillen në Shkup, njëri fëmijë

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce ka informuar për situatën e fundit lidhur me Koronavirusin. Ai ka njoftuar se katër pacientë të rinj nga Dibra...

Moratorium për të gjitha aktivitetet partiake deri më 22 mars

Kryeministri Oliver Spasovski në një konferencë për shtyp bëri të ditur se ka biseduar me drejtuesit e partive politike këtë mëngjes dhe se kanë...

Mickoski: Zgjedhjet parlamentare nuk janë prioritet, kjo situatë nuk duhet të politizohet

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka deklaruar se mbajtja e zgjedhjeve parlamentare për momentin nuk është prioritet, raporton TV21. Ai në një konferencë gjatë ditës...

Është mbyllur vendkalimi kufitar Bllacë – Hani i Elezit

Me vendim të Qeverisë së Kosovës, është mbyllur vendalimi kufitar Bllacë – Hani i Elezit, njofton TV 21. Mbyllja e kufirit ka ardhur si rezultat...

Opinione