Metodologjia e zgjerimit, optimizëm për marrjen e datës

Paralajmërimet se në janar Komisioni Evropian do ta prezantojë metodologjinë e re të zgjerimit dhe se në mars Maqedonisë së Veriut do t’i mundësohet...

Tetë femra gjenden në dy objekte në Tetovë, dyshohen për prostitucion

Tetë femra, prej të cilave tre shtetase të Maqedonisë së Veriut dhe pesë shtetase të huaja janë gjetur gjatë bastisjes së policisë në një...

LSDM: VMRO-DPMNE po bllokon gjithçka që është e mirë për qytetarët

Nga partia në pushtet LSDM thonë se OBRM-PDUKM po sillet në mënyrë destruktive dhe po pengon gjithçka që është e mirë për qytetarët. “Në Kuvend...

Xhaferi : Qeverinë teknike mund ta zgjedhim edhe më 3 janar

Nëse gjithçka shkon siç është dakorduar dhe mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 12 prill, Parlamenti do të shpërndahet më 12 shkurt, ndërsa meqë...

Mickoski: Nëse rasti “Haraçi” nuk shkon në interes të opinionit do të publikojmë dokumentet

Në qoftë se OBRM-PDUKM vlerëson se rasti “Haraçi” largohet nga realiteti dhe nuk i sjell dobi për opinionin, Hristijan Mickoski njoftoi se do të...

Sela: Kjo pranverë do të jetë me shumë diell

“Kjo pranverë do të jetë me shumë diell”,kështu është shprehur sot lideri i Aleancës për Shqiptarë Ziadin Sela gjatë një  takimi me qytetarët shqiptarë...

Mickoski premtoi fitore të sigurt në zgjedhje dhe miliarda euro

Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së në mandatin katërvjeçar do të realizojë investime kapitale për zhvillim në vlerë për jo më pak se dy miliardë...

Ali Ahmeti rizgjidhet kryetar i BDI-së (VIDEO)

Delegatët e Kongresit të IV zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim që u mbajt sot në Shkup në mënyrë unanime zgjodhën që kryetari i...

“Dështojnë masat e qeverisë kundër ndotjes së ajrit”

Organizatat joqeveritare që merren me mbrojtjen e ambientit dhe qytetarët janë të pakënaqur nga masat e qeverisë kundër ndotjes së ajrit. Pas protestave të...

“Mini-Shengeni”, jofunksional pa të gjitha shtetet

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski, në fjalimin vjetor në Kuvend tha se “Mini-Shengeni” duhet të jetë i plotë me përfshirjen e të gjitha gjashtë...

Opinione